امام جمعه قم با اشاره به دیدار اخیر مداحان با رهبر معظم انقلاب در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار نسبت به مخدوش شدن ادب اسلامی در فضاهای مجازی انتقاد کرده و بر حفظ آداب و شئون اسلامی و انسانی در جامعه تأکید کردند.
کد خبر: ۹۴۰۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹ 13 February 2021

به گزارش تابناک قم، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با بیان اینکه ما الگویی همچون پیامبر اکرم(ص) داریم که خداوند متعال ایشان را به داشتن اخلاق عظیم و برجسته خطاب کرده اند، گفت: بر اساس آموزه های دینی، امروز باید ادب اسلامی در جامعه توسعه یافته و از شیوع بدزبانی و بدگمانی به شدت پرهیز شود.

وی با بیان اینکه باید در برابر فتنه‌های فرهنگی قاطعانه ایستادگی کنیم، اظهار داشت: خداوند متعال نسبت به گسترش انحرافات فکری و فرهنگی در جامعه به شدت نهی فرموده و بر مقابله با آن دستور داده است و ما وظیفه داریم که تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بگیریم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: برقراری نظام مردمسالاری دینی در کشورمان به برکت انقلاب اسلامی، خط بطلانی بر تفکر غلط جدایی دین از سیاست بود.

وی افزود:‌ پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بسیار از مردم جهان و منطقه دریافتند که دین می‌تواند در جامعه و در سیاست و حکمرانی حضوری جدی داشته باشد.

سعیدی، تأسیس حکومت اسلامی را از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: در دورانی که دین در جهان به شدت منزوی شده بود، انقلاب اسلامی بار دیگر دین اسلام را به صحنه آورد و به مسلمانان و دین داران جهان، جان و هویت تازه‌ای بخشید.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: حتی در ابتدای پیروزی انقلاب برخی روشنفکران در جامعه با صراحت با پسوند اسلامی در عنوان "جمهوری اسلامی ایران" مخالف بودند، اما امام راحل بر این عنوان تأکید فرمودند.

وی با بیان اینکه امروز آثار عزت و هویتی که انقلاب اسلامی به مسلمانان منطقه بخشید، کاملا هویدا شده است، تصریح کرد: فروپاشی نظام دو قطبی در جهان از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی بود و جمهوری اسلامی ایران با خروج از اردوگاه غرب و نپیوستن به اردوگاه شرق، به منافع نامشروع آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه به شدت آسیب زد.

 ایران اسلامی به قدرت برتر منطقه تبدیل شده‌است 

سعیدی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرت برتر در منطقه تبدیل شده است، این مهم را از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این عزت، استقلال و برتری با عنایات الهی و توجه حضرت ولیعصر(عج) و با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم در صحنه های انقلاب به دست آمده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود راهپیمایی پرشور و باشکوه مردم کشورمان در یوم الله ۲۲ بهمن را مورد توجه قرار داد و گفت: امسال نیز مردم با همان شور و اشتیاق فقط با ظاهری متفاوت در صحنه حاضر شده و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند که از همه مردم مؤمن، با بصیرت، ولایتمدار و باوفای قم و ایران اسلامی قدردانی می‌کنیم.

خطیب جمعه قم با اشاره به سفر رؤسای مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه به روسیه و عراق، خاطرنشان کرد: آنها در این سفرهای مهم ضمن تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم توسعه تعامل ها و ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و این کشورها تأکید کردند.

 گیت های بازرسی در خیابان ارم جابجا شود 

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در پایان با اشاره به مزاحمت هایی که گیت‌های بازرسی در خیابان آیت الله مرعشی نجفی(ره) برای مردم گذری از این خیابان ایجاد کرده‌است، بر لزوم جابجایی این گیت‌ها و انجام بازرسی در ورودی‌های حرم مطهر تأکید کرد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار