استاندار قم تفکر تمام شدن کرونا را تفکری خطرناک دانست و گفت: رتبه مناسب استان در بستری شدگان کرونایی و یا صفر شدن آمار جانباختگان کووید19 در برخی روزها به معنای تمام شدن کرونا نیست.
کد خبر: ۹۳۵۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲ 27 January 2021

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست ظهر امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با بیان اهمیت رهگیری گسترده کرونا در بین اطرافیان افراد بیمار برای پیشگیری حداکثری اظهار کرد: انتظار می رود شهرداری و هلال احمر همکاری همه جانبه ای با فرمانداری، سپاه و مرکز بهداشت استان در طرح محله محور شهید سلیمانی داشته باشند.

وی افزود: این که قم از بهترین وضعیت در بین استان های کشور یعنی رتبه سی و یکم در موضوع کرونا به رتبه بیست و هشتم در روزهای اخیر رسیده، هُشداردهنده است و از این رو باید اقداماتی برای تداوم روند کاهشی در استان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار قم ادامه داد: نخستین سیاست استان در این روزها، حفظ دستاوردهای مقابله با کرونا و استمرار روند کاهشی است.

وی با اشاره به این که شورای اطلاع رسانی استان باید توجه جدی به عدم عادی انگاری شرایط کرونایی در استان داشته باشد یادآور شد: با توجه به آبی شدن استان قم، ممکن است شاهد سفر برخی مسافران و زائران به استان باشیم و از این رو باید تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود.

سرمست سپس تبیین دستاوردهای نظام را از برنامه های ایام دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان و اضافه کرد: البته این بیان دستاوردها و گرامیداشت این دهه باید با حضور حداقلی افراد همراه و بیشترین تمرکز در این فضا باید بر برنامه های مربوط به فضای مجازی و رسانه ای باشد.

استاندار قم همچنین گفت: مراسم راهپیمایی 22 بهمن هم مطابق با مصوّبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت نمادین و با حرکت خودرویی و موتوری و همچنین پخش سخنرانی سخنران مراسم از طریق صدا و سیما خواهد بود.

وی درباره پرسش برخی افراد درباره دلیل تداوم ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 بامداد با وجود کاهش آمار بستری و جانباختگان کرونایی اظهار کرد: بررسی و تحقیقات نشان می دهد این اقدام در کاهش دورهمی ها و شب نشینی ها مؤثر بوده و سبب کاهش شیوع کرونا در کشور شده و از این رو حتی با وجود بهبود نسبی شرایط، این محدودیت همچنان ادامه دارد.

سرمست همچنین از نهادهای نظارتی استان خواست تا نظارت و بازرسی خود را درباره رعایت شیوه نامه های بهداشتی در همه سطوح به دقت ادامه و گزارش مستمر آن را ارائه دهند.

وی در ادامه مشاغل و اصناف با نمرات کمتر از 70 در رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند نانوایی ها، گیم نت ها، مجتمع های خرید و پاساژها را مخاطب سخنان خود قرار داد و تصریح کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این مشاغل و اصناف باید بهبود پیدا کند.

استاندار قم کاهش استفاده از ماسک در بین مردم استان را نیز نگران کننده و هشداردهنده خواند و گفت: اگرچه رعایت شیوه نامه های بهداشتی فقط در استفاده از ماسک خلاصه نمی شود، اما نباید از یاد بُرد که کرونا همچنان ادامه دارد و این که برخی فکر کنند کرونا در قم تمام شده است خطرناک است.

وی افزود: کاهش آمار بستری شدگان کرونا در قم و یا صفر شدن آمار جانباختگان در برخی از روزهای اخیر به معنای تمام شدن کرونا در قم نیست.

سرمست همچنین از خیّرین و دیگر دستگاه ها و نهادها خواست تا کمک های مؤمنانه و معیشتی را بویژه در ایام دهه فجر استمرار بخشند.

استاندار قم در این باره افزود: البته این کمک ها ممکن است ناچیز باشد، اما نمی توان کتمان کرد که برخی افراد به همین کمک های ناچیز هم نیازمندند، بنابراین امیدواریم که خیّرین همانند گذشته در این زمینه پیشقدم و پیشگام باشند.

وی در پایان سخنان خود به مشکل تولیدکنندگان ماسک استان هم اشاره و بر ضرورت پیگیری این مسئله توسط دست اندرکاران امر تا حل مشکل تأکید کرد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار