سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تاکسی‌های بی‌سیم به علت گردش مالی و کرایه‌های قابل‌توجه به دستگاه کارت‌خوان مجهز می‌شوند.
کد خبر: ۹۲۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸ 05 January 2021

به گزارش تابناک قم، علی نیک به لزوم پرداخت الکترونیک در تاکسی‌ها اشاره کرد و اظهار کرد: یکی از مشکلات شهروندان در پرداخت کرایه نقدی نداشتن پول خرد و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جابه‌جایی کرایه است.

وی تجهیز بیش از دو هزار و 500 تاکسی به سیستم بارکد خوان را تحولی در پرداخت الکترونیک کرایه‌ها دانست و تصریح کرد: تا پایان سال همه تاکسی‌ها به سیستم بارکد خوان تجهیز می‌شوند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: تاکسی‌های بی‌سیم به علت قابل‌توجه بودن کرایه آن‌ها امکان استفاده از بارکد خوان و نرم‌افزار قمیار را نداشته و به دستگاه کارت‌خوان مجهز می‌شوند.

وی استفاده گسترده از بارکد خوان و دستگاه کارت‌خوان در تاکسی‌های بی‌سیم و گردشی را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و خاطرنشان کرد: نیازمند همکاری همه خانواده تاکسیرانی در تشویق شهروندان و کاهش پرداخت نقدی در تاکسی‌ها هستیم.

نیک شیوع ویروس کرونا را عامل تسریع و تشویق شهروندان در پرداخت الکترونیک در تاکسی‌ها دانست و ابراز کرد: شهروندان برای رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و کاهش تنش در پرداخت‌های نقدی می‌توانند با نصب اپلیکیشن قمیار بدون استفاده از پول نقد کرایه‌های تاکسی‌ها را پرداخت کند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار