شیوع کرونا و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی سبب پلمب ۱۰ باشگاه متخلف ورزشی و ارسال پرونده شش باشگاه به کمیته تخلفات شد.
کد خبر: ۹۲۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳ 03 December 2020

به گزارش تابناک قم، با شیوع کرونا و محدودیت‌های که در پی آن به‌ویژه در وضعیت‌های قرمز ایجاد شد، برخی باشگاه‌های ورزشی که باید نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و یا همچنین تعطیلی باشگاه خود اقدام می‌کردند از این موضوع سرپیچی کرده که این موضوع سبب شد تا اکیپ‌های بازرسی اداره کل ورزش و جوانان استان قم که شامل بازرسان این اداره، هیئت پزشکی ورزشی و مرکز بهداشت است 10 باشگاه ورزشی متخلف را پلمب کنند.

برخی باشگاه‌های متخلف متأسفانه بر این باورند که ورزشکاران به کرونا مبتلا نمی‌شوند و با عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اخطارها و توصیه‌های مسئولان نیز توجه ندارند.

شهروندان قمی تخلف باشگاه‌ها را به هیئت پزشکی گزارش دهند

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم موضوع ابتلا نشدن ورزشکاران به کرونا را رد کرد و اظهار داشت: اینکه ورزشکاران به کرونا مبتلا نمی‌شوند یک باور غلط است، ورزشکاران بزرگ جهان نیز در این ایام که کرونا فراگیر شده به این بیماری مبتلا شده‌اند.

محمد گل‌فشان ابراز کرد: ممکن است ورزشکاران به خاطر آمادگی بدن آن‌طور که باید و شاید از دسته بیماران حاد کرونایی نباشند اما قابلیت انتقال بیماری به دیگر افراد را دارند.

وی خاطرنشان کرد: توصیه ما این است مردم و به‌ویژه ورزشکاران در وضعیت موجود و به‌ویژه روزهایی که باشگاه‌ها تعطیل است ورزش را در خانه دنبال کنند.

رئیس هیئت پزشکی ورزش استان قم با بیان اینکه در موضوع بازرسی‌ها و تأکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در باشگاه‌های ورزشی جدی هستیم گفت: بازرسی از اماکن ورزشی بخش خصوصی و دولتی در بخش آقایان و بانوان توسط هیئت پزشکی ورزشی،  اداره کل ورزش و جوانان، و مرکز بهداشت در حال انجام است.

این مسئول ورزشی با تاکید بر اینکه هیئت پزشکی ورزشی در صورت بی‌توجهی مسئولان اماکن ورزشی به اخطارهای صادر شده با همکاری اداره کل ورزش و جوانان نسبت به پلمب باشگاه‌های متخلف اقدام می‌کند، افزود: از شهروندان می‌خواهیم هر گونه تخلف در باشگاه‌های ورزشی را به شماره 37734670 025 اطلاع دهند.

گل‌فشان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تا اعلام دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونای استان قم، تمام باشگاه‌های ورزشی تعطیل است و پس از بازگشایی نیز باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی قم همچنین در مورد انجام تست‌های کرونا برای ورزشکارانی که برای شرکت در مسابقات کشوری ملزم به ارائه تست منفی PCR (تست غربالگری نسبی کرونا) هستند گفت: در پی رایزنی این هیئت با یکی از آزمایشگاه‌های خصوصی قم، این تست به‌صورت نیم‌بها برای ورزشکارانی که از سوی هیئت‌های ورزشی به هیئت پزشکی ورزشی معرفی می‌شوند انجام می‌شود.

گل‌فشان یادآور شد: انجام تست PCR برای عموم مردم و ورزشکاران به‌هیچ ‌وجه ضرورتی ندارد.

بازدید از 3244 باشگاه ورزشی در قم

مسئول بازرسی اداره کل ورزش و جوانان قم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: از ابتدای امسال تا پنجم آذرماه 99 حدود 400 مورد بازدیدهای مشترک به همراه اکیپ‌های بازرسی شامل نمایندگان اداره بازرسی اداره کل ورزش و جوانان، هیئت پزشکی ورزشی و مرکز بهداشت از باشگاه‌های ورزشی فعال در سطح شهر انجام‌شده است.

 سیدمجتبی ستارزاده با بیان اینکه  بازدیدهای انفرادی بازرسان از باشگاه‌های ورزشی  سه هزار و 244 مورد بوده است، اضافه کرد: در پی این بازرسی‌ها 10 باشگاه پلمب شده، به 248 باشگاه تذکر داده شده و پرونده شش باشگاه نیز به کمیته تخلفات داده شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 330 باشگاه ورزشی در قم وجود دارد که نظارت‌ بر تمام این باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی که از اداره ورزش و جوانان پروانه گرفته‌اند انجام می‌شود.

مسئول بازرسی اداره کل ورزش و جوانان قم تصریح کرد: پس از بازگشایی باشگاه‌های ورزشی، بازرسی‌ها ادامه دارد و همچنان باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و انجام ضدعفونی سطوح را مورد توجه قرار داده و باشگاه‌های آنان نیز دارای تهویه مناسب باشد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار