مدرس و پژوهشگر حوزه گفت: کشور ما درحال حاضر در شرایط مرصادی قرار دارد و باید در کمین دشمن بماند به همین علت هنگام دعوای داخلی بر سر برجام و حمله به دولت و مجلس نیست.
کد خبر: ۹۲۱۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷ 03 December 2020

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام و المسلمین محسن مهاجرنیا شب گذشته در یادمان شهید محسن فخری زاده با عنوان فخر قم، فخر ایران، که به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری، مجمع فضلا و طلاب قمی حوزه علمیه قم و موسسه طلوع مهر به شکل مجازی برگزار شد اظهار داشت: شهید فخری زاده به تعبیر رهبر انقلاب از دانشمندان طراز اول ایران و جهان بود ولی در گمنامی کار و زندگی کرد.

وی بیان کرد: در این مدت تحلیل‌های متفاوت و دیدگاه‌های تند و کندی مطرح شد، برخی به دنبال انتقام سخت بودند و برخی نیز خواهان حمله جدی به شهرهای رژیم صهیونیستی بودند و برخی دیگر هم به آمریکا واکنش نشان دادند.

مهاجرنیا با طرح این موضوع که این واکنش‌ها باید به گونه ای باشد که رویکرد جناحی پیدا نکند گفت: شهادت سردار سلیمانی اتحاد بزرگی در جامعه ما ایجاد کرد، اما اگر شهادت شهید فخری زاده را به یک حمله علیه دولت و مجلس مبدل کنیم قطعا نظام و انقلاب ضربه خواهد خورد.

وی تصریح کرد: کشور ما با تحریم‌های ناجوانمردانه مواجه است و حتی همین ترورها از جمله فشارهای بزرگ علیه کشور است ولی باید بدانیم در روزهای سخت باید عاقلانه برخورد کرد توجه به ملاحظات و در کمین نشستن و مراقب بودن لازم است.

مدرس حوزه با اشاره به نظریه مرصاد در عرصه مواجهه با استکبار جهانی گفت: مرصاد به معنی در کمین نشستن و مراقب دشمن بودن است الان باید ببینیم چه راهبردی می‌توانیم در پیش بگیریم، آیا مصلحت است که اسراییل را بزنیم؟ بعد هم به خواسته های جدی می رسیم؟ یا اینکه باید صبر کنیم تا از این وضعیت خارج شویم.

وی افزود: راهبرد مرصادی به ما می گوید که باید از این شرایط استفاده کرد یعنی باید در کمین بود و از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مراقب دشمن بود و نباید در داخل دچار درگیری و چالش شویم و همزمان بخواهیم در برابر دشمنان نیز سینه سپر کنیم.

مهاجرنیا خاطرنشان کرد: با منطق قرآن کریم، در حال حاضر زمان آن نیست که ما به جان هم بیافتیم و بگوییم که برجام خوب یا بد است؟ الان وقت این امور نیست که مجلس علیه برجام سخن بگوید و دولت هم طرح مجلس را رد کند.

وی اضافه کرد: قرآن کریم هشدار می دهد که اگر در کنار هم نباشید سست خواهید شد و اقتدار کشور به هم می ریزد.

مدرس حوزه یادآور شد: ترامپی که از به زانو در آمدن ما سخن می گفت با ذلت از صحنه می رود، امروز نیز نباید گول دشمن را بخوریم ما چهار سال مقاومت کردیم که باید به مردم احسنت گفت.

مهاجر نیا در پایان بیان کرد: شهید فخری زاده فخر اسلام و نظام و قم بود و باید هم این شهر چنین فرزندانی را پرورش دهد شیخ صدوق نیز افتخار مکتب اهل بیت (ع) است که قمی است و نام پرآوازه مکتب اهل بیت را در همه دنیا پخش کرد. 

محسن فخری زاده رئیس فقید سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی مسلح عصر هفتم آذرماه جاری توسط تروریست های بیگانه در شهر آبسرد دماوند به شهادت رسید.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار