رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم گفت: ساخت سریال زندگی‌نامه شهید زین‌الدین به دلیل مشکلات مالی و عدم تأمین اعتبار هنوز کلید نخورده است.
کد خبر: ۹۱۹۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵ 28 November 2020

به گزارش تابناک قم، سید محمدحسن یزدی نژاد با اشاره به اهداف بسیج هنرمندان اظهار داشت: در بسیج هنرمندان سه هدف مهم دنبال می‌شود که استفاده از تجارب هنرمندان و پیشکسوتان یکی از اهداف مهم است.

وی با بیان اینکه در قم هنرمندان زیادی در عرصه ملی و بین‌المللی به‌ویژه در اشعار آئینی، گرافیک، فیلم، خوشنویسی و سایر رشته‌ها فعال هستند و این ظرفیت مهمی است افزود: هدف دوم تربیت نیروهای جوان و نوجوان متعهد بسیجی در تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در مناسبت‌های مختلف است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم ابراز کرد: یکی از فعالیت‌هایی که سرلوحه خود قرار دادیم و خلأ آن احساس می‌شد هم‌افزایی میان مؤسسات و نهادهای فرهنگی و هنری قم است که دراین‌باره مؤسسات هنری بزرگی داریم، هرچند چنین هم‌افزایی وجود ندارد درحالی‌که از امکانات باید استفاده شود تا کارهای بزرگی شکل بگیرد، چراکه یکی از اهداف مهم بسیج ایجاد چنین تعاملی است.

وی با تأکید بر اینکه در بسیج هنرمندان 9 انجمن ادبی و هنری شامل موسیقی و سرود، عکس، فیلم و انیمیشن، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، نمایش و تئاتر، صنایع‌دستی، شعر و ادبیات داستانی فعال است گفت: مسئولان هر یک از انجمن‌ها، افراد بسیجی هستند که به کارهای خود مسلط بوده و عمدتاً از بزرگان قم و کشور به شمار می‌روند و برنامه‌های مختلفی را در پیش می‌گیرند.

یزدی نژاد یادآور شد: کارهای مهمی در این شرایط کرونایی از سوی هنرمندان شکل‌گرفته است که یکی از این فعالیت‌ها برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است که مراحل داوری و اختتامیه آن انجام شد و در یکی از 8 بخش این جشنواره یعنی در ادبیات فیلم و انیمیشن، استان قم توانست رتبه نخست را کسب کند.

وی  با اشاره به اینکه آثار خوبی از قم به این جشنواره ارسال شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه جشنواره شناخته‌شده و معتبر است در یکی از رشته‌ها 158 اثر از اروپا در جشنواره شرکت کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم اظهار داشت: برگزاری جشنواره سرود یکی از فعالیت‌هاست و در قم 25 گروه سرود شرکت کردند و گروه‌های برتر شناخته شدند.

وی با بیان اینکه جشنواره سراسری شعر بسیج نیز به‌تازگی برگزار شد و برگزیدگان معرفی شدند عنوان کرد: از 20 برگزیده کشوری 8 تن از بسیجیان قم بودند؛ به‌زودی نیز جشنواره ادبیات داستانی برگزار می‌شود و هنرمندان تا پایان آذرماه برای ارسال اثر فرصت دارد.

یزدی نژاد تصریح کرد: در هفته آینده نگارخانه‌ای در ساختمان هنر و رسانه واقع در خیابان صدوقی به بهره‌برداری می‌رسد که این نگارخانه محل برگزاری نمایشگاه‌های عکس و خوشنویسی و کارگاه‌های آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: شروع دوره‌های تخصصی یکی از برنامه‌های مهم است که یک روز در هفته با توجه به موقعیت کرونایی از طریق آموزش مجازی به‌صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شود که در 9 رشته هنری، سه‌شنبه‌های هنری برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم افراد فعال در این سازمان را 2500 نفر دانست و افزود:  برنامه‌های مختلفی چون برگزاری شب‌شعر با حضور شاعران برجسته کشور به‌صورت مجازی برگزار می‌شود در کنگره شهدا نیز دبیری آن را بر عهده داریم.

وی در مورد سریال شهید زین‌الدین نیز یادآور شد: ساخت سریال زندگی‌نامه شهید زین‌الدین به دلیل مشکلات مالی و عدم تأمین اعتبار هنوز کلید نخورده است.

یزدی نژاد گفت: شهید سردار سلمیانی به ساخت سریال شهید زین‌الدین 5 روز قبل از شهادت تأکید داشت اما در حوزه مالی هنوز شرایط فراهم نیست و کوتاهی‌هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: در بحث مالی، کمیته رسانه‌ای در حال پیگیری است و در شورای فرهنگ عمومی برآورد 20 میلیارد هزینه برای سریال بود که10 میلیارد تومان از طریق معاونت سیمای استان‌ها برآورد شد و 4 میلیارد تومان دیگر تأمین‌شده و 6 میلیارد تومان مانده است و تا اعتبار به‌طور کامل جور نشود ساخت سریال شروع نخواهد شد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم اظهار داشت: قم با بیش از 6 هزار شهید هنوز تولیدات در خوری در بزرگداشت شهدا ندارد، به‌تازگی 20 عنوان کتاب منتشرشده که 8 مورد برای شهدای مدافع حرم بود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار