شهردار قم با اشاره به افزایش هزینه های مدیریت شهری، لزوم منطقی بودن بودجه سال 1400 قم را مورد تاکید قرار داد.
کد خبر: ۹۱۸۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ 23 November 2020

به گزارش تابناک قم، سید مرتضی سقائیان نژاد که امروز در نشست علنی رسمی شورای اسلامی شهر قم سخن می گفت ضمن تبریک هفته بسیج به مردم و همه بسیجیان ایثارگر اظهار کرد: تردیدی نیست که مدیریت شهری در شرایط خاص امروز، دچار کاهش درآمدها و افزایش هزینه ها شده است.

وی با بیان این که این کاهش درآمدها و افزایش هزینه ها، واقعیتی آشکار است افزود: به طور مثال امروزه شهر قم نیازمند 500 اتوبوس شهری است که با قیمت حدود 6 میلیارد تومانی هر اتوبوس، تنها در بخش حمل و نقل عمومی نیازمند سه هزار میلیارد تومان بودجه هستیم، در حالی که کل بودجه شهرداری در سال جاری تقریبا همین مقدار است.

شهردار قم با اشاره به افزایش بی رویه قیمت ها در بخش های مختلف هزینه ای گفت: متأسفانه در این شرایط شاهد هستیم که کمک دولت به شهرداری ها کمتر از گذشته شده است.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: همچنین باید توجه داشت که دو رقم پایدار درآمد شهرداری یعنی نوسازی و ارزش افزوده گاهی دچار برخی نگرش ها و دیدگاه های غیرکارشناسی می شود.

وی با تاکید بر تمیزی شهر و جمع آوری هر روز زباله ها یادآور شد: بنده می توانم همین امروز دستور دهم که زباله ها به جای هر روز، به صورت یک روز در میان جمع آوری شوند، در حالی که این گونه هزینه، نوعی «هزینه فایده» برای یک شهر زائرپذیر مانند قم است.

شهردار قم اضافه کرد: البته باید بپذیریم که در این موضوع، یعنی موضوع زباله شهری، فرهنگ جامعه به نقطه تعالی خود نرسیده که شاید این امر ریشه در عدم فرهنگسازی های لازم و کافی از سوی نهادهای مختلف فرهنگی مانند آموزش و پرورش، دانشگاه ها و صدا و سیما داشته باشد.

سقائیان نژاد با بیان اینکه صرفه جویی در هزینه ها به عنوان یک اصل در شهرداری قم پیگیری می شود تصریح کرد: قطعا مدیریت شهری به دنبال آن است تا بودجه سال 1400 با نگاهی کاملا منطقی و کارشناسی شده تهیه و بسته شود.

وی همچنین به پروژه تکمیل بلوار فردوسی اشاره و بیان کرد: چندین سال است که این رینگ اصلی شهر در خیابان یاسمن با مشکلاتی رو به روست و امیدواریم با تعامل کافی با نهادهای ذیربط و انجام تملّکات لازم بتوانیم این بلوار مهم را به سرانجام برسانیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار