بانوی پرافتخار پومسه استان قم در ادامه موفقیت‌ها و دستاوردهای خود در این رشته مدال نقره مسابقات 2020 آنلاین آسیا را کسب کرد.
کد خبر: ۹۱۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱ 17 November 2020

به گزارش تابناک قم، یکی از چهره‌های شاخص و پرافتخار ورزش استان قم در رشته پومسه خانم کبری سخایی‌وطن است، ‌بانویی که با سال‌ها فعالیت حرفه‌‌ای در تکواندو و بخش فرم این رشته یعنی پومسه، اکنون یکی از مربیان برجسته تکواندو و پومسه قم و کشور نیز محسوب می‌شود.

کبری سخایی‌وطن که در سال‌های اخیر بارها مقام‌های برتر لیگ و پیکارهای قهرمانی کشور را کسب کرده، برای نخستین‌بار که پیکارهای قهرمانی پومسه آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل آنلاین برگزار شد موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره قاره کهن شد.

این بانوی ورزشکار استان قم در مسابقات آسیایی یکی از نفرات شرکت کننده در پیکارهای رده سنی 41 تا 50 سال بود و سرانجام مدال نقره را کسب کرد و نایب قهرمان آسیا شد، در حالی که نماینده کشور کره جنوبی بالاتر از وی در جایگاه نخست ایستاد و دیگر شرکت کننده از کشورمان یعنی نرجس شریفی به مقام سوم و نشان برنز رسید، ضمن اینکه نماینده‌های فیلیپین، هند و ‌لبنان در رده‌های چهارم تا ششم جای گرفتند.

از استان قم یک ورزشکار دیگر این بار در بخش مردان با حریفان شرکت کننده در مسابقات پومسه آنلاین قهرمانی آسیا رقابت کرد، ورزشکاری به نام عباس رفیعی که از پیشکسوتان و چهره‌های نامدار این رشته به شمار می‌رود و بعد از کسب افتخارات متعدد در این رقابت به مقام پنجم آسیا بسنده کرد.

رفیعی در بخش استاندارد گروه سنی ۵۱ تا ۶۰ سال با حریفان حاضر در این جام پیکار کرد و سرانجام به مقام پنجم رسید، در حالی که نماینده‌های فیلیپین، کره جنوب، چین تایپه و کشورمان مکان‌های اول تا چهارم این گروه سنی از مسابقات 2020 قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دادند، ضمن اینکه با پایان قضاوت مرحله فینال در مجموع 17 مدال رنگارنگ نصیب ورزشکاران پومسه کشورمان شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار