یک کارشناس علوم قرآن و حدیث گفت: علامه طباطبایی در خدمت به روایات تفسیری در بین مفسران قطعا بی نظیر است و اینکه استاد شهید مطهری فرمودند یک قرن باید بگذرد تا لایه های پنهان المیزان روشن شود واقعا درست است.
کد خبر: ۹۱۶۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶ 15 November 2020

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد ارتحال علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن این علامه در قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه علامه طباطبایی در پیوند با قرآن به تفسیر قرآن به قرآن شهره است اظهار کرد: ولی آنچه که علامه به آن بیش از دیگران مشهور است عمیق تر از چیزی است که از آن سخن می گوییم و بابت آن علامه را می ستاییم.

وی خاطرنشان کرد: البته یک شهرت ناصوابی هم وجود دارد که هنوز هم برخی به آن دامن می زنند و آن اینکه انگار وقتی ایشان تفسیر قرآن به قرآن گفتند نوعی بی توجهی به معارف اهل بیت است که در واقع اینطور نبوده است.

این کارشناس علوم قرآن و حدیث با اشاره به نقش بی بدیل سنت در فهم قرآن گفت: علامه دو خدمت بزرگ به سنت کردند یکی فهماندن چگونگی تعامل با سنت تفسیری و دوم پیرایش روایات تفسیری است. 

وی اضافه کرد: علامه طباطبایی در خدمت به روایات تفسیری در بین مفسران قطعا بی نظیر است و اینکه استاد شهید مطهری فرمودند یک قرن باید بگذرد تا لایه های پنهان المیزان روشن شود واقعا درست است.

مهدوی راد خاطرنشان کرد: نباید از المیزان غفلت شود و باید بارها به آن مراجعه کنیم تا به نکته های مهم آن پی ببریم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار