استاندار قم با تاکید بر ضرورت تداوم محدودیت های کرونایی در این استان گفت: طی سه هفته گذشته با اعمال محدودیت های کرونایی توانستیم تا حدودی این بیماری را کنترل کنیم، از این رو باید این شرایط همچنان ادامه پیدا کند.
کد خبر: ۹۱۳۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷ 31 October 2020

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود اظهار داشت: یک ماه پیش قم بدترین وضعیت کرونایی را در بین استان های کشور داشت و اگر محدودیت ها اعمال نمی شد اکنون با یک فاجعه رو به رو می شدیم.

وی افزود: با توجه به گزارشی که از وضعیت بیماری در کل کشور ارائه شد متاسفانه در تمام استان ها روند شیوع و فوتی های ناشی از آن رو به افزایش است و خوشبختانه در قم بر خلاف اکثر استان ها به لطف محدودیت هایی که در این چند مدت اخیر اعمال شده شیب بستری و فوتی های کرونایی سیر نزولی پیدا کرده است.

استاندار قم اضافه کرد: البته ادامه این روند نیز مستلزم رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم و اعمال محدودیت ها می باشد.

وی همچنین تصریح کرد: قم به صورت جزیره ای اداره نمی شود و با تمامی استان ها در ارتباط است و با آمد و شدهایی که وجود دارد نیاز است که این محدودیت ها تشدید شود.

سرمست در ادامه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا محدودیت های کرونایی وضع شده در ۴۳ شهرستان به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید شد.

استاندار قم افزود: ۴۶ شهرستانی که وضعیت حاد کرونایی دارند نیز به این تعداد اضافه شد که لیست آنها مشخص است و ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا مقرر شد در ۲۵ مرکز استان که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند از ۱۴ تا ۲۴ آبان ماه محدودیت ها اعمال و تشدید شود.

وی یادآور شد: گروه های شغلی ۳ و ۴ تعطیل خواهد شد و جزییات آن نیز از طریق اتاق اصناف و ستاد کرونای استانی ابلاغ می شود.

استاندار قم بیان کرد: از شهروندان انتظار داریم مانند سابق از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی همت بیشتری به خرج دهند تا بتوانیم این موج بیماری را نیز کنترل کنیم.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار