مربی فوتسال قم بیان کرد: برخلاف عقیده برخی، مسائل مالی و اسپانسر از مشکلات اصلی فوتبال قم نیست، بلکه عدم شفافیت سبب بروز بسیاری از مشکلات شده است.
کد خبر: ۹۱۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰ 19 October 2020

به گزارش تابناک قم، رضا کردی مدیر تیم های پایه باشگاه العربی قطر در رابطه باعوامل موثر در پیشرفت فوتسال قم نسبت به فوتبال آن، عنوان کرد: حضور تیم استان قم از ابتدای برگزاری مسابقات لیگ برتر، سبب شده فوتسال در قم با اقبال عمومی بیشتری نسبت به فوتبال مواجهه شود و در بین مردم به خصوص قشر جوان جایگاه بهتری پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه وجود امکانات و زیر ساخت های مناسب نیز از دیگرعوامل رشد فوتسال قم است، ادامه داد: خوشبختانه استان قم در فوتسال از امکانات مناسبی برخوردار است؛ اما متاسفانه در بحث فوتبال امکانات لازم وجود ندارد؛ برای مثال زمین چمن یادگار امام که از معدود زمین های استان قم است با بی توجهی در حال از بین رفتن است و زمین هلال احمر نیز برخی دوستان به سختی حفظ کردند و بقیه زمین ها نیز چمن مصنوعی بوده که کیفیت بسیارنامطلوبی دارند.

وی با بیان اینکه تربیت مربی و بازیکن های با کیفیت، سبب پرچم داری استان قم در فوتسال شده است، تصریح کرد: استان مازنداران تا قبل حضور تیم نساجی در لیگ برتر با پرورش بازیکن های با کیفیت باعث شد در هر تیم لیگ برتری چند بازیکن مازندرانی حضور داشته باشند که این امر سبب پیشرفت و جذب نگاه ها بیشتر به سمت مازندران شد واین امر را ما نیز در فوتسال انجام دادیم که از نتیجه آن بهره مند شدیم و اگر این اتفاق در فوتبال استان نیز رخ دهد قطعا شاهد پیشرفت فوتبال قم خواهیم بود.

کردی با تاکید بر اینکه بازیکنان قم استعداد و استحقاق حضور در سطح بین المللی را دارند، بیان کرد: استان قم به  دلیل مهاجر پذیری از پتانسیل بالایی برخوردار است و با یک نگاه مدیریتی کلان و درست، اگرهمان توجهی که به فوتسال داشته اند را به فوتبال نیز داشته باشند، قطعا شاهد استعدادهای خوبی خواهیم بود.

این مربی فوتسال با بیان اینکه مشکلات مالی و اسپانسرینگ از مشکلات اصلی در بحث باشگاه سازی و تیم داری نیست، عنوان کرد: عدم شفایت سبب به وجود آمدن بسیاری از مشکلات دراین حوزه شده است.

مدیر تیم های پایه العربی قطر ادامه داد: متاسفانه در گذشته با وجود اسپانسرهای متعدد، از آنها به خوبی استفاده نشد وافراد با ترجیح دادن منافع شخصی به منافع جمعی سبب شدند که با رفتاری نادرست، توقعات اسپانسر ها برآورده نشود و آنها نیز بعد یک یا دوسال از اسپانسر بودن انصراف دهند.

وی در رابطه مراحلی که برای تبدیل شدن به یک مربی موفق در سطح بین المللی لازم است، بیان کرد: علاوه بر تحصیلات آکادمیک مربی گری وتحصیلات دانشگاهی در رشته تربیت بدنی؛ تلاش، پشتکار، مطالعه و صداقت در کار برای موفقیت در این عرصه بسیار حائز اهمیت است.

سرمربی سابق تیم ملی میانمار تصریح کرد: شخصی که تصمیم به تبدیل شدن به یک مربی مطرح، حتی در سطح کشور را نیز دارد، حداقل باید در روز 5 ساعت مطالعه کاری داشته باشد وقطعا موفقیت برای افرادی است که پیگیر این مسائل هستند؛ زیرا راه میانبری وجود ندارد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار