مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از نصب پارکینگ دوچرخه در وردی شهرداری مرکز خبر داد و گفت: با درخواست ادارات و سازمان‌ها در نزدیک‌ترین محل به وردی ادارات پارکینگ دوچرخه نصب می‌شود.
کد خبر: ۹۱۰۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶ 19 October 2020

به گزارش تابناک قم، علی نیک با توجه به نهایی شدن طرح جامع دوچرخه‌سواری در قم اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ دوچرخه‌سواری نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.
وی یکی از عوامل تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه را اختصاص پارکینگ دوچرخه در سطح شهر دانست و افزود: یکی از مشکلات شهروندان نبود محل‌های امن پارک دوچرخه در سطح شهر است.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از احداث رگ دوچرخه( پارکینگ ویژه دوچرخه) مقابل ادارات دولتی خبر داد و تصریح کرد: در گام نخست مقابل شهرداری مرکز دو پارکینگ دوچرخه نصب‌شده که قسمتی به ارباب‌رجوع و قسمتی به پرسنل اختصاص داده‌شده است.
وی انتخاب نزدیک‌ترین محل به ورودی ادارات و سازمان‌ها را برای نصب رگ دوچرخه را امتیازی برای تشویق شهروندان عنوان کرد و گفت: هرکدام از ادارات و سازمان‌هایی که درخواست نصب پارکینگ دوچرخه را داشته باشند، اقدامات لازم برای نصب انجام می‌شود.
نیک در ادامه به اجرای طرح جامع دوچرخه‌سواری نیز اشاره و بیان کرد: بعد از اجرای جدا کننده مسیر دوچرخه در خیابان‌های اصلی توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ادامه کار توسط سازمان با نصب تابلو و رنگ‌آمیزی مسیر در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: این طرح در مرحله نخست در خیابان 19 دی و ابتدای خیابان شهید صدوقی تا میدان شهید دستغیب و سپس تا میدان مفید اجرایی شده و درمجموع 350 کیلومتر مسیر دوچرخه در سطح شهر طراحی می‌شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار