دبیر کنگره ملی شهدای استان قم گفت: اولین اصل در راه و رسم زندگی شهدا، دفاع از نظام اسلامی است و آنها در راه این ارزش جانشان را فدا کردند.
کد خبر: ۹۱۰۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸ 18 October 2020

به گزارش تابناک قم، احمد حاجی زاده با بیان اینکه رمز ماندگاری عاشورا به برکت حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) بوده و نسل به نسل به ما انتقال یافته است، گفت: دشمنان در تلاش بودند که آثار حضرت سیدالشهدا (ع) در بین زمینیان را محو کنند.

دبیر کنگره ملی شهدای استان قم با اشاره به اینکه کربلا در کربلا می‌ماند اگر حضرت زینب (س) نبود و این واقعه جهانی نمی‌شد، افزود: توقع شهدای انقلاب از ما این است که راه و روش آنها را در زندگی به‌کار بگیریم و به آنها عمل کنیم تا بتوانیم این روش و منش را در زندگی مردم حفظ کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اولین اصل در راه و رسم زندگی شهدا، دفاع از نظام اسلامی بود و آنها در راه این ارزش جانشان را فدا کردند، ادامه داد: دومین اصل زندگی شهدا تبعیت از ولایت بود که آنها صراحتاً و به‌صورت مستقیم در وصیت‌نامه‌های خود بر این موضوع تاکید کردند.

حاجی زاده امر به معروف و نهی از منکر و احترام به پدر و مادر را دیگر اصول زندگی شهدا بیان کرد و گفت: اینها وظایفی است که امروزه تمام مردم اعم از کوچک و بزرگ و مسئول و غیر مسئول باید آنها را تبعیت و عمل کنند.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار