مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز قم مطرح کرد؛
جوادیان گفت: با بهره‌برداری از هفتمین نیروگاه خورشیدی در بوستان غدیر قم، ظرفیت تولید انرژی خورشیدی به بالای ٢٠٠ مگا وات ساعت می رسد.
کد خبر: ۹۰۴۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۲ 28 September 2020

به گزارش تابناک قم، پیام جوادیان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: به منظور فرهنگ‌سازی استفاده از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر پروژه احداث نیروگاه‌های خورشیدی از سال ٩٧ آغاز و تا امروز ۶ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ١۶۵ هزار کیلو وات ساعت تولید برق در مناطق مختلف شهر قم احداث و در مدار قرار گرفته است.

وی با اشاره به احداث نیروگاه‌های خورشیدی در مناطق ١،٣،۵ و ۶ گفت: با احداث این نیروگاه‌ها در هر سال از تولید حداقل ۱۱۵ تن دی اکسید کربن جلوگیری می‌شود که این موضوع در جهت فرهنگ‌سازی و حفظ هوای پاک حائز اهمیت است.

جوادیان با اشاره به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی بوستان غدیر در سال ۹۹ ، ادامه داد: پروژه احداث نیروگاه خورشیدی در بوستان غدیر واقع در منطقه هشت، با ظرفیت ٢٠ کیلو وات ساعت تا پایان امسال انجام و با بهره‌برداری از این نیروگاه تولید برق نیروگاه‌های خورشیدی سازمان به بالای ۲۰۰ مگاوات ساعت خواهد رسید.

وی در پایان بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور امکان سنجی دقیق در جهت فرهنگ سازی بیش از پیش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام شده است و در آینده نزدیک شاهد ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در سایر مناطق شهری خواهیم بود.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار