معاون شهردار قم از احداث ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری در قم خبر داد و گفت: فاز نخست این طرح در خیابان‌های صدوقی و ۱۹ دی تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.
کد خبر: ۹۰۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳ 27 September 2020

به گزارش تابناک قم، عباس ذاکریان، با اشاره به اهمیت توسعه استفاده از دوچرخه به‌ویژه در کلان‌شهرها اظهار داشت: طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو چندهفته‌ای بوده که در شهر قم با حضور مسئولان آغاز شده و در ادامه با مشارکت مردم برگزار می‌شود.

وی تصویب طرح جامع دوچرخه در شهر قم را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در سال‌های گذشته برای توسعه استفاده از دوچرخه تلاش‌هایی صورت گرفته بود که برای داشتن نقشه راهی برای این مهم، مطالعات طرح جامع دوچرخه صورت گرفت و این طرح مورد تصویب شورای ترافیک استان قرار گرفت.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در این طرح احداث 350 کیلومتر مسیر اختصاصی ویژه دوچرخه در افق 10 ساله در شهر قم با برش‌های بودجه‌ای پیش‌بینی‌شده است که ما به دنبال احداث مسیرهایی ایمن با توجه به دغدغه مردم در این زمینه هستیم.

وی استفاده از دوچرخه را مؤثر در سلامت افراد جامعه، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت دانست و ادامه داد: متأسفانه موتورسیکلت نقش پررنگی در حوادث و تصادفات شهری قم دارد که در این زمینه استفاده از دوچرخه می‌تواند تصادفات جرحی و فوتی را به‌شدت کاهش دهد.

ذاکریان از آغاز احداث مسیرهای ویژه دوچرخه در شهر قم از دو ماه آینده خبر داد و یادآور شد: خیابان 19 دی و بلوار شهید صدوقی از ابتدای ورزشگاه شهید حیدریان تا میدان مفید با رعایت تمام ضوابط و مباحث فرهنگی آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در تلاشیم استفاده دوچرخه را جایگزین موتورسیکلت کنیم اضافه کرد: پویش‌هایی در کنار اقدامات عملی برای فرهنگ‌سازی استفاده از دوچرخه آغاز شده و از بستر فضای مجازی به دنبال اشاعه و فرهنگ‌سازی این اقدام در قم هستیم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار