استاندار قم تاکید کرد؛
استاندار قم گفت: شیوع کرونا در استان شیب افزایشی دارد و مقرر شده برای کنترل کرونا در ادارات و اصناف محدودیت خاصی اعمال شود.
کد خبر: ۸۸۵۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰ 10 August 2020

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست ظهر یکشنبه بعد از جلسه ویدئو کنفرانس با ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند باید مجازات شوند گفت: این مجازات باید ضمانت اجرایی داشته باشد چراکه این افراد هم سلامت خود و هم جامعه را به خطر می‌اندازند.

استاندار قم با اشاره به شیب افزایشی شیوع کرونا در استان بر اعمال محدودیت‌های جدید تاکید کرد و افزود: مقرر شده برای کنترل کرونا در ادارات و اصناف محدودیت خاصی اعمال شود و مردم هم باید به فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیر ضروری و استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: ماسک زدن مهم‌ترین راه بهداشتی مقابله با شیوع کرونا است باید با رعایت این اصول به کادر درمانی، پرستاران و پزشکان کمک کنیم تا آمار بستری‌ها در قم کاهش یابد.

سرمست وضعیت کنونی و قرمز شدن شرایط را حاصل عادی انگاری و ریخته شدن ترس مردم عنوان کرد و گفت: رسانه ملی و اصحاب رسانه باید نسبت به آگاهی بخشی به مردم و ایجاد این دغدغه که باید همه بر رعایت اصول بهداشتی پایبند باشند اهتمام جدی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به وضعیت قرمز در استان بر ضرورت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در استان قم تاکید کرد و افزود: راهبرد اصلی ستاد ملی مقابله با کرونا و هم‌چنین ستاد استانی برگزاری مراسم عزاداری حسینی است اما در کنار این عزاداری باید اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های بهداشتی هم باید رعایت شود چرا که جان و سلامت مردم برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد اگر در این زمینه کوتاهی شود مجازات خواهند شد و دستگاه قضائی هم در این زمینه ورود خواهد کرد.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار