معاون شهردار قم گفت: لاین دوچرخه‌سواری تا ماه آینده در قم ایجاد می‌شود.
کد خبر: ۸۸۴۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹ 06 August 2020

به گزارش تابناک قم، عباس ذاکریان در جلسه ستاد مدیریت بحران که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به استقبال شهروندان قم از دوچرخه اظهار داشت: برای اولین بار طرح جامع دوچرخه در سطح شهر توسط شهرداری تهیه شد و مصوبه شورای هماهنگی استان را اخذ کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم افزود: در حدود 180 کیلومتر از خیابان های شهر در طرح جامع مسیر ویژه دوچرخه پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: تنها مدل حمل و نقلی که در ایام کرونا بسیار مورد استقبال قرار گرفت و برخلاف حمل و نقل عمومی بر آن تاکید شد، استفاده از دوچرخه در سطح شهر است.

ذاکریان بیان کرد: با طرح فاصله گذاری اجتماعی عملاً استفاده ازحمل و نقل عمومی از رونق افتاد، اما استقبال شهروندان از دوچرخه افزایش چشمگیری دارد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل همین استقبال شهروندان به ویژه در ایام کرونایی، فروش 4 ماهه دوچرخه در قم، معادل یک سال گذشته است.

ذاکریان عنوان کرد: بسیاری از کشورها شاخصه‌های استفاده از دوچرخه در ایام کرونا را در نظر گرفتند و بخشی از لاین‌های خیابان‌ها را به طور موقت به دوچرخه اختصاص دادند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: طرح شهرداری در مورد ایجاد زیرساختهای لازم برای استفاده از دوچرخه اماده است و تا ماه آینده راه اندازی لاین‌های دوچرخه به طور موقت و در ادامه برای دزارد مدت ادر قم احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی باید به سمت و سوی استفاده آسان از دوچرخه در سطح شهر حرکت کند تا در جهت حفظ سلامت شهروندان بتوانیم قدم‌های خوبی برداریم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار