فرمانده انتظامی استان قم از کشف بیش از 30 هزار لیتر گازوئیل قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده در قم خبر داد.
کد خبر: ۸۷۵۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴ 16 July 2020

به گزارش تابناک قم، سید محمود میرفیضی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی در اجرای طرح کنترل تانکر‌های سوخت رسان در محور سلفچگان - ساوه به یک دستگاه کامیون کشنده تانکر دار مشکوک شده و با رعایت موازین شرعی و قانونی آن را متوقف کردند.

وی افزود: راننده خود رو و سرنشین آن با ارائه یک برگ بارنامه مربوط به یک شرکت اعلام کردند که حامل ترکیبات شیمیایی بوده و از مبدا اهواز به مقصد مشهد در حرکت هستند.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: با بررسی‌های اولیه ، محموله تانکر مشکوک به فرآورده نفتی تشخیص داده شد و با هماهنگی قضایی، کشنده به پلیس امنیت اقتصادی استان دلالت و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد، محموله را در یکی از جاده‌های روستایی شهرستان اهواز از طریق چند دستگاه نیسان به مقصد ساوه بارگیری کرده‌اند.

وی بیان داشت: راننده و سرنشین، قادر به معرفی صاحب کالا نبودند بنابراین از نمایندگان شرکت ملی‌پخش فرآورده‌های نفتی و اداره استاندارد استان برای نمونه برداری و تعیین نوع محموله دعوت به عمل آمد که پس از آزمایشات لازم، نوع سوخت گازوئیل تشخیص داده شد.

میرفیضی تصریح کرد: با هماهنگی قضایی تانکر سوخت به انبار شرکت نفت استان قم منتقل و پس از تخلیه، مقدار آن 30 هزار و 300 لیتر به ارزش تقریبی یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام شد.

فرمانده انتظامی استان افزود: کامیون کشنده به پارکینگ منتقل شده و پرونده به ‌همراه متهمان به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال و برای متهمان قرار قانونی مناسب صادر شد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار