نخستین نشست از سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» با هدف معرفی جایگاه بانوان اسلام، با موضوع نقش بانوان صدراسلام تا پایان امامت امام حسن مجتبی (ع)، لحظاتی پیش به صورت مجازی آغاز شد.
کد خبر: ۸۷۲۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵ 09 July 2020

به گزارش تابناک قم، نخستین نشست از سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» با هدف معرفی جایگاه بانوان اسلام، با موضوع نقش بانوان صدراسلام تا پایان امامت امام حسن مجتبی (ع)، لحظاتی پیش به صورت مجازی آغاز شد.

براساس این گزارش، این همایش با توجه به لزوم آشنایی و معرفی بانوان بزرگ اسلام، سلسله نشست‌های «بانوان عاشورایی» به منظور معرفی بانوان در تاریخ اسلام و تبیین جایگاه آن‌ها به عنوان الگویی برای بانوان امروز برگزار شده است که در نخستین نشست بانوان عاشورایی به بررسی نقش بانوان به عنوان اسوه حماسه و معرفت تا پایان امامت امام حسن مجتبی (ع) پرداخته می‌شود.

در این نشست، سبک و سیره و همچنین تاریخ زندگی بانوان صدر اسلام همچون حضرت خدیجه (س)، حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب (س) به عنوان بانوانی تأثیرگذار در ترویج فرهنگ اسلامی تبیین می‌شود.

علاوه بر این در نشست بانوان عاشورایی به معرفی و جایگاه بانوانی که شاید در بین مسلمانان کمتر شناخته شده باشند، همچون فاطمه بنت اسد، ام البنین، ام سلمه، همسر عمرو بن جموح، نسیبه، ام هانی، سوده همدانی، زرقا، اسماء بنت عمیس پرداخته خواهد شد.

در نشست اول با موضوع بانوان صدر اسلام تا پایان دوره امامت امام حسن مجتبی (ع) اندیشمندانی از کشورهای مختلف عربی و اروپایی و همچنین کشورهای همسایه شرکت می‌کنند.

گفتنی است، این نشست به همت کمیته فرهنگی ستاد اربعین و با همکاری مجمع دانشگاهیان عراق، بنیاد بین‌المللی اربعین و سازمان بسیج طلاب و روحانیون از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به صورت آنلاین از طریق آپارات و آدرس‌های live.alarbaeen.ir و heyatonline.ir/heyat/۴۰ پخش می‌شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار