مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: با توجه به افزایش احتمال آتش سوزی در مناطق طبیعی، تمام راه‌های ورود گردشگران به منطقه حفاظت شده پلنگ دره مسدود می شود.
کد خبر: ۸۶۸۵۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۳ 29 June 2020

به گزارش تابناک قم، سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از منطقه حفاظت شده پلنگ دره به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در سخنانی اظهار کرد: با توجه به افزایش سطح مراتع و پوشش گیاهی، خطر آتش سوزی در مناطق طبیعی نسبت به سالهای گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه عمده آتش سوزی ها در مناطق طبیعی استان قم عامل انسانی دارد، خاطرنشان کرد: برخی افراد به دلیل سهل انگاری در روشن و خاموش کردن آتش در مناطق طبیعی و یا حتی به صورت تعمدی، در مناطق و زیستگاه‌های طبیعی ایجاد حریق کرده و به دلیل خشک بودن پوشش گیاهی، مهار آن بسیار سخت خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به وقوع چهار حریق در منطقه پلنگ دره و از میان رفتن پوشش گیاهی به وسعت 30 هکتار، تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران، دستگاه‌های اجرایی مسؤول باید برای پیشگیری و کاهش احتمال آتش سوزی در مناطق طبیعی و اطفاء آن در سریعترین زمان، همکاری و هماهنگی داشته باشند.

وی از افزایش محدودیت ها برای حضور گردشگران در منطقه حفاظت شده پلنگ دره خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم تمامی راههای ورودی به منطقه از سمت شرق و غرب مسدود خواهد شد و یگان حفاظت محیط زیست، گشت و پایش خود در منطقه را به ویژه در روزهای تعطیل افزایش داده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین