رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: با توجه به اهمیت مقابله با کروناویروس، واحدهای تجاری قم که فعالیت خود را تا ۱۵ فروردین تعطیل نکنند، پلمب خواهند شد.
کد خبر: ۸۳۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴ 28 March 2020

به گزارش تابناک قم، محمود سیجانی در جلسه فوری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم اظهار داشت: پیرو ابلاغ اتاق اصناف استان و مصوبات مراجع قانونی مبنی بر تعطیلی مراکز تجاری غیرضروری مایحتاج مردم، تمام پاساژها و مراکز تجاری از هرگونه فعالیت جدا خودداری نمایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: تعطیلی مراکز تجاری غیرضروری در جهت کاهش تردد در سطح شهر و جلوگیری از تجمعات است و در این خصوص، بازرسی‌ها با محوریت اتاق اصناف آغاز شد.

وی تصریح کرد: در چند روز اخیر بازدیدهای مستمری توسط بازرسی اتاق اصناف از مراکز تجاری و مجتمع‌های قم داشته‌ایم و به مجموعه‌هایی که تمکین نکرده‌اند اخطار لازم داده شد.

سیجانی بیان کرد: برخی از واحدها، در هنگام بازرسی‌های صبح، غیرفعال بوده‌اند اما فعالیت خود را به عصر موکول می‌کنند، در حال حاضر تنها ابزاری که داریم اخطار و هشدار است.

وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به اهمیت مقابله با کروناویروس، واحدهای تجاری قم که فعالیت خود را تا 15 فروردین تعطیل نکنند، پلمپ خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار داشت: طبق قانون نظام صنفی در ماده 27، پلمپ و بستن واحدهای تجاری توسط نیروی انتظامی در حوزه اماکن عملیاتی می‌شود و ما درخواست داده‌ایم تعدادی از واحدها که از این بخش‌نامه تبعیت نکرده‌اند، پلمپ شوند.

وی عنوان کرد: واحدهایی که پس از اخطار دوباره اقدام به فعالیت می‌کنند و به اخطار و هشدارها توجه نکنند، شامل پلمپ می‌شوند.

سیجانی گفت: اگر با متخلفان برخورد شود و واحدها پلمپ شوند می‌تواند اثرگذار باشد، در این جهت باید هماهنگی لازم با نیروی انتظامی جهت پلمپ و برخورد قضائی صورت پذیرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار