استاندار قم گفت: هر تجمعی، به هر بهانه ای و در هر زمانی که عامل شیوع کرونا است در استان قم ممنوع است.
کد خبر: ۸۳۳۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰ 25 March 2020

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست سه شنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات کرامت استانداری با اشاره به تعطیلی اصناف شهر قم اظهار کرد: مشاهدات میدانی نشان می دهد که تعطیلی اصناف در این شهر به صورت کامل صورت نگرفته است، باید بحث تعطیلی اصناف پیگیری شود.

وی ادامه داد: در زمینه مراکز عرضه مواد غذایی در شهر قم هیچ محدودیتی وجود ندارد و حتی این مراکز امکان افزایش ساعت کار خود را دارند.

استاندار قم افزود: هدف گذاری مدیریت استان کاهش تجمعات و رفت‌وآمدهای غیرضروری است، باید نظارت‌ها در زمینه تعطیلی مراکز خرید و اصناف مستمر باشد.

سرمست خدمت رسانی به اتباع خارجی در زمینه کرونا را همچون اتباع ایرانی دانست و تصریح کرد: این اتباع همه خدمات لازم را در زمینه مقابله و درمان بیماری کرونا را دریافت می‌کنند و غربالگری تبعه‌های خارجی هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اقدامات در استان قم در راستای تصمیمات در سطح ملی است و به دنبال کارهای جزیره ای در قم در این زمینه نیستیم.

استاندار قم افزود: باید با برگزاری جلسه ای با حضور دستگاه‌های مختلف، جمع بندی در خصوص ماجرای نشست زمین در میدان کشاورز صورت بگیرد، درگذشت سه نفر در این حادثه موجب تاسف است، گرچه که نیروهای امدادی به سرعت به محل حادثه رسیدند و توانستند دو نفر را نجات بدهند.

سرمست ضد عفونی معابر شهر قم را دارای توجیه دانست و تصریح کرد: باید هر چه بیشتر سعی کرد که عملیات ضد عفونی به صورت هدفمند صورت بگیرد و محلاتی که بیشتر درگیر بیماری هستند باید بیشتر ضد عفونی انجام شود.

وی ادامه داد: رسانه‌ها آزاد هستند و نباید هیچ کدام از مدیران برای رسانه‌ها در قم خط و نشان بکشند ولی نباید جعل خبر توسط خبرنگاری انجام شود، آگاه بخشی وظیفه اصحاب رسانه است و باید داده‌های صحیح توسط مدیران به خبرنگاران منتقل شود.

استاندار قم افزود: هر تجمعی به هر بهانه ای در هر زمانی که عامل شیوع کرونا است در استان قم ممنوع است و باید از برگزاری چنین تجمعی جلوگیری شود، همان طوری که زیارت اموات در پنجشنبه آخر سال ممنوع شد، سیزده بدر رفتن ممنوع خواهد بود چرا که هر تجمعی در زمان کنونی عامل شیوع بیماری کرونا است.

سرمست با اشاره به حضور کارمندان در ادارات اظهار کرد: در زمان کنونی باید یک سوم کارمندان در ادارات غیرعملیاتی حضور داشته باشند و بقیه کارمندان از دورکاری، مرخصی و... استفاده کنند.

وی ادامه داد: در خصوص ساعت و عملکرد بانک‌ها در استان قم همچون رویه ملی باید تصمیم اتخاذ شود و نباید تصمیم گیری جداگانه در این خصوص در استان صورت بگیرد.

استاندار قم افزود: زودتر از برآوردها، سیر نزولی بستری‌های بیمارستان‌های قم شروع شد که این مساله حاصل تلاش همه دستگاه‌ها به خصوص دانشگاه علوم پزشکی بود، در این راستا باید بیشترین میزان ثبت نام مردمی در سامانه سلامت از استان قم باشد و طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا بیش از پیش جدی گرفته شود.

سرمست ظرفیت خیرین و نیروهای مردمی در قم را بالا دانست و تصریح کرد: باید از این ظرفیت در بحث پیشگیری در زمینه کرونا بیشتر استفاده شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار