مدیرکل بنیاد مسکن استان قم گفت: این بنیاد، پنج محله شهر قم را مورد بررسی قرار دارد و با امضای تفاهم نامه ای با استانداری و شهرداری قم برای نوسازی بافت فرسوده منطقه خاکفرج ورود خواهد کرد.
کد خبر: ۸۱۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴ 19 January 2020

به گزارش تابناک قم، داریوش بلدی با اشاره به وضعیت نوسازی مسکن روستایی در استان قم اظهار کرد: طرح بهسازی مسکن روستایی از سال 1374 توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شد. تسهیلات 40 میلیونی تومان با سود پنج درصد و مدت بازپرداخت 15 ساله با ضمانت سفته زنجیره ای به روستاییان برای بهسازی مسکن داده می‌شود و هشت هزارمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده استان در هفته دولت در قم افتتاح شد.

وی ادامه داد: سالیانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی باید در کشور نوسازی شود و هدف گذاری شده است که هر سال هزار واحد مسکونی روستایی در استان قم نوسازی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قم افزود: برای روستاییانی که مشکل مالی دارند، تا میزان هشت میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از محل حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) برای نوسازی مسکن کمک می‌شود. 900 میلیون تومان برای تکمیل واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده محرومین در استان از این حساب پرداخت کردیم.

بلدی با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم در سیل لرستان اظهار کرد: این بنیاد هشت دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر، یک دستگاه غلطک و یک دستگاه گریدر به مناطق سیل زده پلدختر اعزام کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص قم و قرار گرفتن آن در منطقه زلزله خیز و دارا بودن 11 گسل فعال به منظور جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جانی و مالی در بافت‌های فرسوده به خصوص هسته مرکزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، پنج محله شهر قم را مورد بررسی قرار دارد و این بنیاد با امضای تفاهم نامه ای با استانداری و شهرداری قم برای نوسازی بافت فرسوده منطقه خاکفرج ورود خواهد کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قم خاطرنشان کرد: برای سازماندهی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری و روستایی استان در حال پیگیری جذب 30 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار