سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به لزوم پارکینگ سازی در هسته مرکزی شهر قم گفت: حمایت از بخش خصوصی گره‌گشای مشکل پارکینگ هسته مرکزی شهر است.
کد خبر: ۸۱۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۸ 13 January 2020

به گزارش تابناک قم، محمود مسگری، با اشاره به عملکرد شورا در مورد پیش‌بینی بودجه 99 شهرداری قم اظهار داشت: با توجه به برنامه پنج‌ساله‌ای که داشتیم، در شورا جلسات متعددی در کمیته‌های مختلف، کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق و جلسه رسمی شورا باهدف رسیدن به برنامه مذکور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بودجه‌بندی شورا باید رویکرد عادلانه‌ای مدنظر قرار گرفته تا مناطق کمتر برخوردار و کم‌درآمد نیز به سمت بهتر شدن پیش بروند، گرچه ما در مناطق پردرآمد نیز محله‌های کم برخوردار داشته ولی برای سرعت بخشیدن به نوسازی و بهبود خدمات در مناطق کمتر برخوردار بایستی به دنبال بودجه‌های ملی و استانی باشیم که این مهم همت مسئولان استانی را می‌طلبد و همچنین شورا نیز برای رفع این مشکل بایستی به دنبال سرمایه‌گذار بخش خصوصی جهت اجرای پروژه‌های خدماتی و زیرساختی در این مناطق باشد.

عضو شورای اسلامی شهر افزود: عملکرد شورا در حوزه تملکات به دلیل محدودیت منابع موجود، اولویت تملک را برای پروژه‌های فاز پنج بلوار عمار یاسر، خیابان شهیدان برقعی و ادامه بلوار فردوسی قرار داده ولی به دلیل نوسانات شدید قیمت مسکن، دچار مشکلات عدیده‌ای در این زمینه شدیم ولی باوجوداین مشکلات کار به‌خوبی پیش رفته است.

مسگری با اشاره به نام‌گذاری سال 98 به سال نهضت ساخت پارکینگ در شورا گفت: متأسفانه در حوزه ساخت پارکینگ به‌ویژه در هسته مرکزی شهر مجموعه مدیریت شهری ضعیف عمل کرده است. در سال جاری با حضور سرمایه‌گذار خصوصی تنها شاهد ساخت پروژه پارکینگ چهارسو در هسته مرکزی شهر با ظرفیت 400 دستگاه هستیم و این پروژه نیز در نیمه‌راه با مشکل تملک مواجه شده بود که با مرتفع ساختن مشکلات مذکور توسط شورا، ساخت پروژه در حال اجراست.

وی ادامه داد: پروژه پارکینگ شهید کاظمی نیز دیگر پروژه نیمه‌تمام است که به دلیل به وجود آمدن مشکلات حقوقی و قضایی فعلاً کار ساخت آن متوقف‌شده و تنها عرصه آن جهت پارک خودرو در خیابان صفائیه استفاده می‌شود و امیدواریم با مرتفع شدن مشکلات و مسائل قضایی پیش‌آمده در آینده نزدیک شاهد آغاز و اتمام این پروژه باشیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم ابراز کرد: پروژه بعدی ساخت پارکینگ در خیابان امام خمینی(ره) روبروی اداره کل دارایی است که در یک زمین با مساحت حدود 2000 مترمربع توسط مالک یک پروژه تجاری به‌عنوان سرمایه‌گذار خصوصی اجرا شود و تعدادی از پارکینگ‌های آن بابت پارکینگ‌های تأمین نشده مجتمع تجاری سیرنگ به شهرداری واگذار خواهد شد.

مسگری یکی از موانع مهم در حوزه ساخت پارکینگ در قم را موانع موجود در طرح تفصیلی دانست و عنوان کرد: یکی از مشکلات پیش روی این نهضت مباحث جانمایی پارکینگ‌ها و موانع موجود در طرح تفصیلی است که بایستی یک بازنگری در این زمینه انجام می‌گردید، شورا نیز برای حل آن به سمت تملک اراضی و پلاک‌های بزرگ و ترجیحاً دولتی حرکت کرده است.

وی ادامه داد: برای نمونه کانون فرهنگی واقع در خیابان شهیدان فاطمی را می‌توان مورداشاره قرارداد که اعیان آن متعلق به آموزش‌وپرورش و عرصه آن در اختیار آستان مقدسه حضرت معصومه (س) است، و با پیگیری‌ها و جلسات متعدد جهت تملک آن در حال رایزنی با ارگان‌های مذکور هستیم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار