به همت اداره کل کتابخانه های عمومی قم و با همکاری نشر کتابک؛
مراسم رونمایی از کتاب «زندگی با ضرب‌المثل‌ها» غلامرضا حیدری ابهری، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی قم و با همکاری نشر کتابک در کتابخانه عمومی شهدای روستای صَرم برگزار شد.
کد خبر: ۸۱۰۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹ 30 December 2019

به گزارش تابناک قم، آیین رونمایی از کتاب «زندگی با ضرب المثل ها» نوشته غلامرضا حیدری ابهری با حضور نویسنده اثر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، مدیر انجمن ناشران کودک و نوجوان، مدیرمسئول نشر براق، مدیر نشرکتابک و جمعی از مسئولان در کتابخانه شهدای روستای صرم برگزار شد.

رونمایی زندگی با ضرب‌المثل‌ها در کتابخانه روستایی قم

حجت الاسلام غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده کتاب «زندگی با ضرب المثل ها» در این برنامه به علاقه خود نسبت به دانش آموزان روستایی اشاره کرد و افزود: من بین مردم شهر و روستا هیچ تفاوتی قائل نیستم و این عزیزان باید مانند دیگران از امکانات لازم برخوردار باشند.

وی گفت: نوشتن را باید با مطالعه فراوان، خاطره نویسی، تمرین زیاد، انگیزه و امید، شرکت در کارگاه های آموزش نویسندگی و به اشتراک گذاری تجربیات خود با دیگران آغاز کنید؛ یادگیری علم و دانش و علاقه به نوشتن، کمک شایانی به شما می کند. کودکان و نوجوانان عزیز در روستاها می توانند نقش بی بدیلی در رشد ادبیات کشور ایفا کنند.

حجت الاسلام امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، نیز اظهار داشت: باید زمینه‌ شکوفایی و پرورش استعدادها را در روستاهای کم برخوردار فراهم کنیم تا به رشد و ارتقای فرهنگ جامعه منجر شود. این مهم مستلزم برنامه ریزی درست و توجه مسئولان است. چراکه اگر مدیران غافل از این موضوع باشند، سرمایه های اجتماعی کشور خاموش شده و این دلیلی برای بروز ناهنجاری های اجتماعی و آسیب منابع انسانی میهن عزیزمان است.

وی بیان کرد: استقبال گرم دانش آموزان، نشان از اهتمام این گروه سنی به کتاب و کتابخانه است. به همین دلیل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم درصدد فراهم سازی بستری مناسب برای برگزاری دوره‌های ادبی و آموزش نویسندگی است و از مسئولان مرتبط می‌خواهیم با شناسایی استعدادهای روستاها در این امر به ما کمک کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سبحانی نسب، مدیر انجمن ناشران کودک و نوجوان نیز در جمع کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: این رونمایی با هدف آشنایی با کتاب‌های تازه منتشر شده و نیز چگونگی استفاده از ضرب المثل‌ها در زندگی است.

وی سپس به تاریخچه ضرب المثل‌ها اشاره کرد و افزود: این جملات جذاب و تاثیرگذار در بین مردم شکل می گیرد و علاوه بر انتقال فرهنگ اصیل اسلامی- ایرانی باعث پیشرفت یک ملت نیز می شود.

محمدحسین قاسمی، مدیر نشر کتابک در رابطه با لزوم تولید کتاب های پرمحتوا، گفت: کتاب‌های این انتشارات بر اساس نیازها و علاقمندی های کودک و نوجوان به عنوان یکی از ضروریات جامعه چاپ می شود. خلاقیت در نشر کتاب می‌تواند منجر به ترویج کتابخوانی و آینده ای درخشان برای نسل جدید شود.

محمد نظری، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم نیز به توجه و عنایت امام خمینی (ره) به تشکیل نهضت سوادآموزی در روستاها اشاره کرد و افزود: منظور از مطالعه تنها کتاب‌های درسی نیست بلکه سواد خواندن است که همانند سواد رسانه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. مطالعه به مهارت نیاز دارد و بهترین شیوه کتابخوانی تمرکز بینایی است و اینکه چگونه مطالعه یک کتاب را آغاز کنیم و به پایان برسانیم.

اجرای سرود، مسابقه، شعرخوانی و اهدای جایزه به دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان از حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده کودک و نوجوان تقدیر شد.

گفتنی است، غلامرضا حیدری ابهری تألیف 130 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان در کارنامه فرهنگی خود دارد که برخی از آن ها به زبان های مختلف ترجمه شده است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار