مرجع تقلید شیعیان گفت: شیخ زکزاکی در حقیقت شهید زنده جهان اسلام است، امیدواریم صدای شخصیت‌ها به گوش رهبران نیجریه برسد و آن‌ها موافقت کنند که شیخ زکزاکی به یکی از کشور اسلامی منتقل و روند درمان او پیگیری شود.
کد خبر: ۸۰۹۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۳ 30 December 2019

به گزارش تابناک قم، این مرجع تقلید در دیدار شماری از اعضای خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی، با تجلیل از شخصیت این عالم وارسته و مردمی، از وی به‌عنوان شخصیتی قهرمان و مبارز یادکرد که ۶ فرزند خود را تقدیم اسلام کرده است.

مرجع تقلید شیعیان با ابراز تأسف از وضعیت بسیار اسفناک جسمی شیخ زکزاکی و همسرش، اظهار داشت: ظلمی نیست که در حق شیخ و خانواده‌اش نکرده باشند، متأسفانه سازمان‌های بین‌المللی هم در این خصوص بی‌تفاوت‌اند.

وی با ابراز تأسف از سکوت خفت‌بار مدعیان حقوق بشر و سران کشور‌های اسلامی در قبال این ظلم آشکار، تصریح کرد: ما این ظلم‌ها و جنایت در حق شیخ زکزاکی و خانواده ایشان را محکوم می‌کنیم و دولت نیجریه را در قبال آن مسئول می‌دانیم.

وی شخصیت‌ها و متفکران جهان اسلام را به تحرک بیشتر در این خصوص توصیه اکید کرد و گفت: ما از اندیشمندان و صاحب‌نظران جهان اسلام می‌خواهیم نسبت به این موضوع اعتراض کنند، دولت نیجریه نیز باید در این خصوص مسئولانه عمل کند و به ظلم علیه شیخ زکراکی پایان دهد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نقش شیخ زکزاکی در گرایش مردم نیجریه به سمت اسلام و مکتب اهل‌بیت (ع) فداکاری ایشان و همچنین جنایات و ظلم‌هایی که در حق وی شده را در تاریخ اسلام کم‌سابقه دانست.

وی اظهار داشت: شیخ زکزاکی در حقیقت شهید زنده جهان اسلام است، امیدواریم صدای شخصیت‌ها به گوش رهبران نیجریه برسد و آن‌ها موافقت کنند که شیخ زکزاکی به یکی از کشور اسلامی منتقل و روند درمان او پیگیری شود.

استاد برجسته سطوح عالی حوزه‌های علمیه قم افزود: ایشان علیه حکومت نیجریه قیام و حرکتی نکرده است، گناه او این است که نفوذ مردمی زیادی دارد و مردم ایشان را دوست دارند.

وی دولت و دستگاه دیپلماسی ایران اسلامی و رسانه‌ها را به فعالیت بیشتر وجدی‌تر در پیگیری وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی توصیه کرد و گفت: باید در این زمینه اعتراض و پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا شیخ زکزاکی از این وضعیت دشوار و بغرنج خلاصی پیدا کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در پایان ضمن دعا برای سلامتی شیخ زکزاکی، از صبر و شکیبایی ایشان ستایش کرد.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار