معاون آموزش جامعه الزهرا(س) با اشاره به اجرای طرح‌های توانمندسازی طلاب، افزود: طرح شمیم در مدارس به منظور افزایش مهارت‌های تبلیغی طلاب در حال اجراست.
کد خبر: ۸۰۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲ 15 December 2019

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام ناصر شهیدی زندی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در جامعه الزهرا(س) برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس وظیفه نیازسنجی که به عهده معاونت آموزش قرار داده شده است هر ساله باید بر اساس رشته‌ها و گرایش‌های مورد نیاز جامعه و آنچه مطالبه فارغ التحصیلان دبیرستان هاست برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه طی امسال پذیرش طلاب بر مبنای دیپلم است، افزود: به منظور راه اندازی رشته‌های جدید، طی سال جاری برای مقطع سطح سه، رشته مدیریت آموزش تصویب شده است.

معاون آموزش جامعه الزهرا(س) بیان کرد: یکی از محورهایی که در نظر گرفته شده، توجه ویژه به مناطق کم برخوردار و محروم است که در این راستا به معرفی جامعه الزهرا(س) به ساکنان مناطق کم برخوردار توجه ویژه تری شده و در گزینش داوطلبان این مناطق نیز تلاش بیشتری انجام گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های توانمندسازی طلاب، افزود: طرح شمیم در مدارس به منظور افزایش مهارت‌های تبلیغی طلاب در حال اجراست.

حجت الاسلام شهیدی بیان کرد: آموزش پژوهش محور به منظور تقویت بعد پژوهشی طلاب طی نیم سال جدید در سه سطح فعالیت خود را آغاز کرده و بیشترین تمرکز بیشتر بر روی سطح ۲ بوده است.

وی جدی شدن توجه به پایان نامه‌ها را یکی از اقدامات این مؤسسه برای پژوهش محوری دانست و افزود: سعی شده اساتیدی با عنوان همیار برای تقویت بعد آموزش و تربیت میان طلاب به مجموعه اضافه شوند و برای طلاب بین الملل که رسالت ویژه در این زمینه‌ها دارند برای هر ۱۰ غیر ایرانی یک استاد همیار اختصاص داده می‌شود.

معاون آموزش جامعه الزهرا(س) با اشاره به برگزاری آزمون جامعه الزهرا(س) در نقاط مختلف کشور طی امسال، افزود: چنانچه تعداد متقاضیان به حد نصاب برسد در آن شهر آزمون برگزار می‌شود.

وی با اشاره به توسعه آموزش‌های مجازی و برخط تصریح کرد: در تلاشیم تا آموزش‌های مجازی را برای طلابی که امکان آموزش حضوری برای آنها فراهم نیست، گسترده‌تر کنیم.

حجت الاسلام شهیدی توجه به دو بعد اخلاقی و تربیتی را از دیگر برنامه‌های جامعه الزهرا(س) دانست و افزود: طلاب هفته‌ای حداقل یک ساعت در کلاس‌های درس اخلاق شرکت می‌کنند و برای طلاب جدید الورود نیز دوره ویژه برگزار می‌شود، همچنین جلسات بصیرت افزایی نیز هفته‌ای یک جلسه برای طلاب برگزار می‌شود.

معاون آموزش جامعه الزهرا(س) ادامه داد: برای شرکت کنندگان مجازی و غیر حضوری نیز دوره‌های درس اخلاق به صورت برنامه‌های ضبط شده در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار