به دلیل تداوم آلودگی هوا؛
بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا تمامی مدارس شهر قم، سلفچگان و قنوات فردا ۹ آذرماه تعطیل است. دانشگاه‌ها، بانک‌ها و ادارات قم تعطیل نیستند. براساس اطلاعیه اداره‌کل محیط زیست قم هوای قم در وضعیت ناسالم قرار دارد.
کد خبر: ۸۰۱۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱ 29 November 2019

به گزارش تابناک قم، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش قم گفت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا تمامی مدارس شهر قم، سلفچگان و قنوات فردا ۹ آذرماه تعطیل است.

غلامرضا رضایی، از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا و به جهت پایداری جوی و وارونگی دما و احتمال افزایش آلاینده‌ها، تمامی مدارس شهر قم، سلفچگان و قنوات در دوره‌های مختلف تحصیلی شنبه 9 آذر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.

وی افزود: تمامی مدارس مناطق و بخش‌های مرکزی،کهک، خلجستان و جعفریه فردا فعال است.

ادارات و دانشگاه‌های قم تعطیل نیست

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: دانشگاه‌ها، بانک‌ها و ادارات قم فردا شنبه، نهم آذرماه تعطیل نیستند.

محسن اروجی افزود: امکان ندارد که تا ساعت ۷ صبح فردا نظر ما مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها و ادارات تغییر کند و به طور قطع، ادارات و دانشگاه‌های قم تعطیل نخواهند بود.

وی ادامه داد: میزان آلایندگی‌ها آنقدر شدید نیست که بخواهیم ادارات و دانشگاه‌ها را تعطیل کنیم ولی بخاطر پیشگیری دانش‌آموزان از ابتلا به بیماری‌ها، تنها مدارس تعطیل هستند.

امروز جمعه شاخص کیفیت هوا در شهر قم ۲۵۴ و آلاینده مسئول ذرات معلق می‌باشد.

شاخص کیفیت هوا به رنگ بنفش و کیفیت هوا در شرایط بسیار ناسالم است و توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند و افراد دیگر از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی به دلیل کاهش دما و وقوع پدیده پایداری هوا در ساعات اولیه صبحگاهی انتظار می‌رود کیفیت هوا برای آلاینده ذرات معلق به سمت شرایط بسیار ناسالم برای گروه‌های حساس پیش رود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار