معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری این دفتر در هفته پژوهش سال جاری در مرکز همایش‌های غدیر خبر داد.
کد خبر: ۸۰۰۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۸ 27 November 2019

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی اظهار کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پنجمین سال است که نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را برگزار می‌کند و هدف اصلی آن، معرفی دستاوردهای این دفتر در عرصه تولید علم به خصوص علوم اسلامیِ انسانی و تولیدات عرصه فناوری‌های نوین است که در معرض دید علاقه مندان قرار دهیم.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی

وی گفت: با برگزاری این نمایشگاه ارتباطی میان مصرف کنندگان با تولید کنندگان این آثار و همچنین میان تولید کنندگان با مخاطبان این آثار برقرار می‌شود و یکی از اهداف این است که از تولید کنندگان این دستاوردها تقدیر و تشکر کرده و به جامعه علمی معرفی کنیم.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه، یکی از مسیرهایی است که از نیازهای مخاطبان آگاه شویم، چرا که در نمایشگاه گفت و گوهایی میان مراکز مختلف با مخاطبان شکل می‌گیرد.

وی افزود: از طریق برپایی این نمایشگاه، یک فضای دوطرفه ای میان دفتر تبلیغات اسلامی و مراکز مختلف آن شکل می‌گیرد و اینجا غیر از تولید علم، وظیفه تبدیل معارف عمیق اسلامی متناسب با مخاطبان مختلف به زبان‌های آنها را هم برعهده دارد.

لک زایی با اشاره به اهم برنامه‌هایی که برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ حالت جشنواره‌ای دارد؛ به این صورت که مراسم تجلیل از پژوهشکده‌ها و گروه‌ها و اعضای علمی و پژوهشگران برتر، مجلات برتر، ادارات برتر، فناوران و نرم افزارهای برتر و حضور علمی دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه بین الملل، هر کدام در یک روز برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین ساعت ۸ تا ۱۰ و ۱۲:۳۰ تا ۱۴ نشست‌های متنوع به صورت همزمان از سوی مراکز مختلف دفتر تبلیغات اسلامی در نمایشگاه و همچنین در برخی از مراکز برگزار می‌شود.

رونمایی از ۳۰۰ اثر جدید

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به رونمایی از آثار جدید پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در این نمایشگاه اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ اثر که از آذرماه سال گذشته تاکنون به همت دفتر منتشر شده است، در نمایشگاه مذکور رونمایی خواهد شد اما برآوردی داریم به احتمال زیاد تا روز افتتاحیه این نمایشگاه، این تعداد آثار به حدود ۳۰۰ اثر برسد.

وی افزود: یکی از بخش‌هایی که به شعار پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی افزوده شد، بحث تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که این نمایشگاه با عنوان «نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی؛ مسأله محوری و تحقق بیانیه گام دوم» برگزار خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: همچنین کارگاه و نشست‌هایی به طور خاص با موضوع «گام دوم انقلاب» هم در این نمایشگاه و هم در نمایشگاهی به همت وزارت علوم در تهران و با محوریت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

وی گفت: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» و حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضائیه و عضو هیأت امنای دفتر تبلیغات اسلامی روز شنبه ۲۳ آذرماه برگزار شده و اختتامیه این نمایشگاه ۲۸ آذرماه در مرکز همایش‌های غدیر قم برگزار خواهد شد.

پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی از ۲۳ تا ۲۸ آذرماه از ساعت ۸ تا ۱۴ در مرکز همایش‌های غدیر قم واقع در چهارراه شهدا، ابتدای خیابان معلم برگزار خواهد شد و بازدید برای عموم علاقه مندان آزاد است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار