در پیام های جداگانه ای مطرح شد؛
آیات عظام تقلید لطف الله صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی و سید محمدعلی علوی گرگانی با صدور بیانیه‌ جداگانه‌ای نسبت به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان داده و خواستار ورود مجلس شورای اسلامی و تجدید نظر مصوبه سران قوا نسبت به این موضوع شدند.
کد خبر: ۷۹۷۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۸ 17 November 2019

به گزارش تابناک قم، در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین، سه تن از مراجع عظام تقلید با صدور بیانیه‌ای نسبت به این اقدام دولت، اعتراض کرده و خواستار لغو فوری این طرح شدند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی این طرح را لغو کنند

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی باصدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تأسف از گرانی بنزین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست که این طرح را لغو کنند.

در این پیام آمده است: متأسفانه در حالی که گرانی، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد؛ که موجب تأسف و نگرانی شدید است.

از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.

گرانی بنزین، یک شوک مهم بر افکار عمومی وارد کرد

آیت الله مکارم شیرازی نیز در بیانیه‌ای با اشاره به گران شدن قیمت بنزین گفت: آیا بهتر نیست دولت یا رؤسای قوای سه گانه دلایل خود را برای این کار بیان کنند و افکار عمومی را به مدد طلبند.

در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی آمده است: گرانی بنزین آن هم در حدّ سه برابر و آن هم در وقت نامناسب و بدون ذکر دلیل، یک شوک مهم بر افکار عمومی وارد کرد و اسباب بعضی نارضایتی‌ها گردید.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: آیا بهتر نیست دولت یا رؤسای قوای سه گانه دلایل خود را برای این کار بیان کنند و افکار عمومی را به مدد طلبند و اگر بعد از شنیدن آن دلایل، افکار عمومی هماهنگ شد، اقدام نمایند و اگر دولت مشکلی دارد ـ. که قطعا دارد ـ. آیا آن مشکل را با راه حل دیگری غیر از این راه نمی‌توان حل کرد؟!

در این بیانیه تاکید شده است: به هر حال این کار آن هم بدین صورت، شتابزده به نظر می‌رسد و باید پیرامون آن بررسی بیشتری شود، و آنچه افکار عمومی را قانع کند، انجام دهند.

گرانی بنزین خلاف مصالح ملی است

آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی نیز در پیامی گرانی بنزین را بر خلاف مصالح ملی دانست که متن پیام این استاد سطوح عالی حوزه به این شرح است:

خبر ناراحت کننده افزایش ناگهانی قیمت بنزین در شرایط فعلی که اثر تحریم‌ها و افزایش غیر متعارف ارز بر زندگی مردم فشار زیادی را وارد کرده است موجب ناراحتی شدید اینجانب گردیده است.

تمام مسئولین دلسوز و مدیران مملکتی باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی ایجاد آرامش در جامعه و دوری از پرداختن به مسائل حاشیه ای و حفظ وحدت ملی، پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه مخصوصا در وضعیت اقتصادی مردم یک اصل مهم است، لذا هر گونه رفتاری که موجب بروز مشکلات معیشتی بیشتر در شرایط فعلی برای مردم شود، از نظر اینجانب ناپسند و بر خلاف مصالح ملی است.

اینجانب از همه نمایندگان مجلس می خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز می خواهم که تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد و به کارگیری جوانان مؤمن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.

منبع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تو رو خدا نگران نشن یه وقت لاغر میشن صورتشون چروک میوفته. اخیییییی
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نگران نباشن این مردم نزول بانکی تناول کردن و خونشون مباح هست، فقط مراجع در مورد اندازه لوله آفتاب و میلیمترهای پایانی و حجم آب آفتابه کمی دقت کنن تا مبادا نجاست حاصل بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اخیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی کمتر نگران مردم بشوید .پولدارهها هستند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار