توسط مأموران پلیس قم انجام شد؛
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری ۳ نفر به اتهام ۴۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در قم خبر داد. فرمانده انتظامی شهرستان قم نیز از دستگیری یک جیب بر 80 ساله حرفه‌ای در قم خبر داد.
کد خبر: ۷۹۰۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷ 21 October 2019

به گزارش تابناک قم، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از کارکنان بازنشسته دولتی علیه مدیر عامل یکی از اتحادیه‌های تعاونی مسکن در قم مبنی بر کلاهبرداری و فروش مال غیر، بلافاصله موضوع در دستور کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در ادامه و پس از استعلامات مربوطه و انجام تحقیقات میدانی مشخص شد دامنه موضوع گسترده‌تر از یک شکایت بوده و تعاونی مذکور که متصدی تقسیم بندی و تفکیک ۱۰۰ هکتار از زمین‌های منطقه پردیسان قم از سال‌های ۱۳۷۰ تاکنون بوده توانسته به صورت باندی با تنظیم وکالت نامه‌های صوری تعدادی از زمین‌های مرغوب این منطقه را در سال‌های اخیر تصاحب کند.

سردار آقاخانی گفت: همچنین مشخص شد متهم سایر زمین‌ها را بر روی سند به قیمت تعاونی به مشتری واگذار کرده اما از مشتریان قیمت روز ملک که تفاوت زیادی با قیمت دولتی داشته را دریافت کرده است.

وی ارزش کلاهبرداری مذکور را برابر اعلام نظر کارشناسان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در ادامه تحقیقات، اسناد و مدارک شرکت و اوراق پرونده‌ها مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و مشخص شد شرکت مذکور در این زمینه تخلفات گسترده‌ای را مرتکب و مدیرعامل و همدستانش مبادرت به تصاحب زمین‌ها به نام خود و سایر اعضای خانواده و یا فروش آن به افراد دیگر کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: سرانجام با انجام اقدامات پلیسی و برای جلوگیری از متواری شدن متهمان و همچنین جلوگیری از خارج کردن اسناد و مدارک از شرکت و امحاء آن‌ها، متهم اصلی و ۲ تن از همدستان که به استان تهران متواری و مخفی شده بودند، طی نیابت قضائی دستگیر و پس از انتقال به استان قم و تفهیم اتهام، در نهایت با قرار قانونی روانه زندان شده و دفتر این شرکت نیز پلمپ شد.

سردار آقاخانی با تأکید بر آسیب شناسی و اصلاح ساختاری شرکت‌های تعاونی مشابه، افزود: بایستی رده‌های نظارتی نسبت به عملکرد خویش پاسخگو بوده و با دقت و نظارت مستمر و انتصابات شایسته، زمینه شیوع چنین جرائمی را خشکانده تا شاهد از بین رفتن اعتماد عمومی و سرمایه‌های اجتماعی و مالی شهروندان خصوصاً قشر زحمت کش کارکنان دولت نباشیم.

دستگیری جیب بر ۸۰ ساله با سوابق متعدد در قم

فرمانده انتظامی شهرستان قم نیز از دستگیری یک جیب بر ۸۰ ساله حرفه‌ای در قم خبر داد.

سرهنگ مراد حسین جعفریان اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت جیب بری در قم، با اعلام موضوع به واحدهای گشت انتظامی موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه مأموران فرماندهی انتظامی معصومیه با بررسی جغرافیای جرم موفق به شناسایی و دستگیری متهم شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قم خاطرنشان کرد: وی در ادامه پس از انتقال به این یگان، در مواجهه با مأموران به سرقت‌های متعدد جیب بری در قم اعتراف کرد.

سرهنگ جعفریان با اشاره به اعتیاد این متهم ۸۰ ساله و غیر بومی به مواد مخدر صنعتی، گفت: نامبرده که دارای ۵ فقره سابقه سرقت از زائران است، در نهایت به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار