رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم:
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم گفت: گرانی زمین در قم، مجالی به خانه‌دار شدن اقشار ضعیف و مسکن اولی‌ها نمی‌دهد.
کد خبر: ۷۸۴۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۷ 01 October 2019

به گزارش تابناک قم، روح‌الله امرالهی، در یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: تامین مسکن، یکی از دغدغه‌های جدی است که امیدواریم با اجرای طرح ملی مسکن توسط دولت، تا حدی این بحران حل شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم افزود: در طرح ملی مسکن، قرار است تعداد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور احداث و در ۹ استان در مراحل ابتدایی، ۱۶۷هزار وام مسکن پرداخت شود.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی شده است در قم ۲ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن، احداث شود، در حالی که در جهت رفع مشکل مسکن، باید ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید در قم ساخته شود.

امراللهی بیان کرد: گرانی زمین در قم، مجالی به خانه‌دار شدن اقشار ضعیف و مسکن اولی‌ها نمی‌دهد و امروز تنها ۲هزار واحد مسکونی مورد تقاضای جامعه هدف در کمبته امداد و بهزیستی قم است.

وی خاطرنشان کرد: افزودن زمین در محدوده شهری، می‌تواند شرایط احداث مسکن را تسهیل کند، به نظر می‌رسد در این خصوص حدفاصل بلوار آیت‌الله بروجردی تا دانشگاه قم، بستر خوبی برای ساخت مسکن باشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم گفت: به زودی معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی به قم سفر می‌کنند که باید از این ظرفیت مناسب به بهترین نحو استفاده کنیم و مسئولان برای افزایش سهم قم در احداث مسکن ملی، برنامه‌ریزی کنند.

وی در رابطه با تصفیه خانه فاضلاب در منطقه پردیسان عنوان کرد: تکمیل این پروژه نقش مهمی در تامین پساب ویژه آبیاری فضای سبز در قم و بهره‌وری مناسب از آب دارد، اما به نظر می‌رسد احداث این مجموعه از دستور کار خارج شده است.

امراللهی در مورد ساماندهی سرویس‌های مدارس نیز بیان کرد: در سال جاری بیش از ۲۶ هزار دانش‌آموز از سرویس مدرسه استفاده می‌کنند که با تعامل و همراهی آموزش و پرورش و اولیای دانش‌آموزان می‌توان قدم های خوبی در ساماندهی سرویس مدارس برداشت.

وی پیرامون لایحه اخذ مجوز افزایش نرخ شارژ دریافتی از رانندگان خطی تحت نظارت شرکت‌های حمل‌ونقل درون‌شهری از ۳۴ هزار تومان با ۱۸ درصد افزایش به ۴۰ هزار تومان، گفت:در حدود ۱۴ شرکت در حوزه حمل‌ونقل درون‌شهری قم، مشغول به فعالیت هستند که از سال ۹۶ تاکنون هیچ افزایش تعرفه‌ای در این حوزه اتفاق نیفتاده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بسیاری از شهرها این نرخ‌، بین ۶۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است و قم در رده پایینی از تعرفه‌ها قرار دارد، ما باید در حمایت از شرکت‌های حمل و نقل درون شهری در برابر تاکسی‌های اینترنتی و بهبود خدمات، تعرفه‌ای مناسب اتخاذ کنیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار