معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: برخی از ساختمان‌های پزشکان در قم چنان افتضاحات به وجود آورده‌اند که شهر را به هم ریخته‌اند.
کد خبر: ۷۸۴۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۶ 01 October 2019

به گزارش تابناک قم، محسن بهشتی در جلسه شورای هماهنگی مناسب‌سازی استان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد اظهار داشت: مناسب‌سازی در بسیاری از کشورها که در این زمینه توسعه‌یافته هستند یک کار مستمر است.

وی با اشاره به اینکه کمیته فرهنگی شورای مناسب‌سازی باید برگزار شود افزود: تا مسئله فرهنگ‌سازی به سرانجام نرسد این موضوع انجام نمی‌شود و ما نیاز مبرم به فرهنگ‌سازی در این زمینه داریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: گاهی برخی ساختمان‌های دستگاه‌های متولی هم دارای اشکالاتی است که در این زمینه خودشان به خیلی دستگاه‌ها و ساخت‌وسازها اشکال وارد می‌کنند که یک نمونه سازمان نظام‌مهندسی است.

وی با اشاره به اینکه ساختمان جدید نظام‌مهندسی باید زودتر احداث شود، افزود: حتی بهتر بود که پیش از احداث ورزشگاه این نهاد، ساختمان نظام‌مهندسی به سرانجام برسانند.

بهشتی با اشاره به مشکلات مجتمع پزشکان در خیابان محمود نژاد ادامه داد: این ساختمان افتضاحی است که در شهر ایجادشده است و این در شرایطی است که پزشکان به استناد قانون بسیار قدیمی اجازه داشتند که از مازاد سرمایه اقدام به احداث ساختمان کنند که این قانون برای زمانی بوده است که پزشکی شغل نبود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: بارها در این موضوع با نمایندگان صحبت کردم و چون خیلی نمایندگان پزشک هستند از عهده برخورد با این موضوع برنمی‌آیند.

وی افزود: در تمام نقاط شهر پروانه ساختمان پزشکان مسکونی است و هر مطب در زمان پیک، حداقل 5 مراجعه‌کننده هم که داشته باشد، در یک ساختمان با 10 واحد به بیش از 50 پارکینگ نیاز است که چنین چیزی وجود ندارد.

بهشتی با اشاره به اینکه حتی در برخی ساختمان‌های پزشکان از پارکینگ استفاده تجاری می‌شود ادامه داد: ساخت‌وسازهای قدیمی در حوزه پزشکان نسبت به ساخت‌وسازهای کنونی بسیار فنی‌تر و بهتر بود.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار