معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قم با اشاره به وصول شکایت مردمی و پلمپ دندان‌سازی و دندانپزشکی غیرقانونی، از مصادره مهر یکی از دندان‌پزشکان استان و تحویل به سازمان نظام پزشکی خبر داد.
کد خبر: ۷۸۲۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۲ 24 September 2019

به گزارش تابناک قم، محمود پرهام در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه در راستای ارتقای کیفی و کمی در رسیدگی به فعالیت‌های افراد غیرمجاز و مداخله‌گر در امور دندانپزشکی و پزشکی، بازرسی‌های منظم و رسیدگی به گزارشات مردمی در دستور کار جدی قرار دارد، اظهار داشت: صبح امروز محل فعالیت فرد فاقد مدرک و صلاحیت در دندان‌سازی و دندانپزشکی با دستور مقام محترم قضایی و با حضور نیروی انتظامی پلمپ گردید.

وی با اشاره به وصول شکایت مردمی نسبت به این محل، از تعدد این نوع پلمپ‌ها خبر داد و تصریح کرد: در محل این دندان‌سازی و دندانپزشکی غیرقانونی، مهر یکی از دندان‌پزشکان استان مصادره و به سازمان نظام پزشکی تحویل گردید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قم با تأکید بر اینکه شهروندان باید دقت و مراقبت بیشتری داشته باشند و هرگونه رفتار پزشکی مشکوک یا تخلف احتمالی را با سامانه 190 در میان گذارند، یادآور شد: این قبیل افراد نه دارای مطب هستند و نه در درمانگاه حضور دارند و به‌صورت غیرقانونی طبابت می‌کنند که عموماً با گزارش مردمی و بازدیدهای مستمر شناسایی می‌شوند.

پرهام همچنین با اشاره به بازدید سرزده از یک مرکز جراحی محدود استان همراه با تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: ضمن بازرسی از کلیه بخش‌ها و اتاق‌های عمل، بحث تعرفه‌ها موردبررسی قرار گرفت و چند مورد تخلف در محل مورد رسیدگی قرار گرفت که اخطار کتبی به این مرکز داده شد.

وی خاطرنشان کرد: مراکز جراحی محدود می‌توانند برخی جراحی‌ها را به‌صورت محدود و یا سرپایی انجام دهند و نهایتاً بیماران تا 24 ساعت تحت مراقبت و بستری قرار دارند که هزینه‌های آن‌ها دارای نرخ‌گذاری مصوبی است که برخی متخصصان در مرکز یادشده، هزینه بیشتری از بیماران دریافت کرده بودند و خوشبختانه اقدامات لازم قانونی انجام شد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار