هشدار آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
دشمن با عوامل نفوذى و برنامه‌سازى خود سعى دارد عظمت آن را مخدوش سازد. مسئله قمه‌زنى که یک حرکت غیرمنطقى است و به‌صورت ابزار تبلیغاتى در دست دشمن درآمده، باید براى همیشه به فراموشى سپرده شود و بدون نیاز به دخالت مسئولان انتظامى حذف شود.
کد خبر: ۷۷۸۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۹ 09 September 2019

به گزارش تابناک قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مخدوش کردن عظمت مراسم باشکوه عاشورای حسینی گفت: اشعار و آهنگ‌های نامناسب ازجمله این برنامه‌هاست که به‌طور حتم از عظمت این مراسم خواهد کاست.

در این پیام آمده است: مراسم محرم و عاشورا از باشکوه‌ترین مراسم عزادارى و بزرگداشت در دنیا و محصول عشق و علاقه مردم به امام حسین(ع) و شهداى کربلاست، اما دشمن با عوامل نفوذى و برنامه‌سازى خود سعى دارد عظمت آن را مخدوش سازد؛ بنابراین لازم است کاملاً مراقب این جریان بود.

از جمله اشعار و آهنگ‌هاى نامناسب که قطعاً از عظمت این مراسم خواهد کاست. مداحان عزیز! مراقب باشند و اجازه ندهند تا دشمن از این طریق ضربه زند.

مسئله قمه‌زنى که یک حرکت غیرمنطقى است و به‌صورت ابزار تبلیغاتى در دست دشمن درآمده، باید براى همیشه به فراموشى سپرده شود و بدون نیاز به دخالت مسئولان انتظامى حذف شود.

عزاداران عزیز مى‌توانند به جاى آن، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کرده تا به‌وسیله آن افرادى را از مرگ نجات دهند.

از ریختن خون قربانى در خیابان‌ها و مراکز عمومى جداً خوددارى شود که هم اسباب آلودگى و نجاست مى‌شود و هم ضررهاى بهداشتى مهمى دارد.

امیدوارم همه عزیزان این نکات را رعایت کنند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار