دومین نمایشگاه ازدواج آسان، عشق پایدار در شرایطی در حال برگزاری است که فاصله زیادی با اهداف برپایی چنین نمایشگاه‌هایی داشته و بیشتر جنبه‌های اقتصادی نسبت به فرهنگ‌سازی‌ها امر ازدواج در آن پررنگ است.
کد خبر: ۷۶۹۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰ 08 August 2019

به گزارش تابناک قم، دومین نمایشگاه «ازدواج آسان، عشق پایدار» در شرایطی با حضور محمدرضا گروسی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری قم در فرهنگسرای جوان به همت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قم گشایش یافت که البته این نمایشگاه زیاد رنگ و بوی فرهنگ‌سازی در زمینه ازدواج را به خود ندارد.

ازآنجایی‌که هدف اصلی برپایی چنین نمایشگاهی، بالطبع باید فرهنگ‌سازی برای ازدواج آگاهانه، آسان و پایدار جوانان و کمتر شدن تمایل آنان به تجملات دست‌وپا گیر باشد، ولی در کمال تعجب، مشاهدات حاکی از آن است که فاصله انتظارات از این نمایشگاه با واقعیت موجود بسیار زیاد است.

به‌عنوان‌مثال، از 20 غرفه فعال این نمایشگاه، بیش از 12 غرفه آن فعالیت‌های تجاری داشته و بیشتر ویترینی برای عرضه محصولاتی است که هیچ کمکی به ازدواج آسان و پایدار جوانان ندارد و همان روال دشوار قبل مانند کارت عروسی، تالار، لباس عروس، سالن آرایش vip عروس و غیره را در پیش می‌گیرد،

از طرف دیگر مابقی غرفه‌هایی که فعالیت تجاری ندارند فاقد مشاوران مطلوب در حوزه ازدواج بوده و کتاب و یا بروشوری در زمینه موضوع نمایشگاه برای توزیع وجود ندارند.

به گفته غرفه داران هزینه اجاره‌بهای هر غرفه 12متری برای 5شب، 2 میلیون تومان است که این خود می‌تواند دلیل مهمی برای غیبت بسیاری از فعالان فرهنگی مرتبط با این زمینه باشد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار