برنامه ویژه مسجد مقدس جمکران برای عید سعید غدیر، راه اندازی کاروان «از غدیر تا ظهور» با همراهی مراجع عظام تقلید و عموم عاشقان ولایت و منتظران در مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران با هدف تجدید عهد و بیعت با امام زمان(عج) است.
کد خبر: ۷۶۹۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰ 08 August 2019

به گزارش تابناک قم، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اعلام اجرای ویژه‌برنامه‌های مسجد مقدس جمکران با شعار «شهر الولایه؛ قربان، غدیر، مباهله» در دهه امامت و ولایت گفت: کاروان «از غدیر تا ظهور» با پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰ هزار نفر در روز عید راه‌اندازی می‌شود.

حجت الاسلام یاسین حسین آبادی در تشریح برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ایام دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: برنامه‌های این دهه در میعادگاه منتظران با شعار «شهر الولایه؛ قربان، غدیر، مباهله» اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: مقرر است در این پویش شادباش مردم را ترغیب کنیم که به مناسبت عیدالله الاکبر، عید غدیر خم هر کس متعهد شود یک یا چند نفر را شاد کند.

وی تصریح کرد: برنامه‌های مسجد مقدس جمکران از روز عید سعید قربان و با اقامه نماز عید به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی آغاز می‌شود و در طول دهه امامت و ولایت و تا عید غدیر در قالب‌های متنوع و ویژه گروه‌های مختلف اعم از کودک، نوجوان، جوان و خانواده ادامه می‌یابد و با همکاری نهادهایی همچون سازمان‌های اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی و بنیاد بین المللی غدیر ادامه می‌یابد.

حسین آبادی اضافه کرد: برنامه ویژه مسجد مقدس جمکران برای عید سعید غدیر، راه اندازی کاروان «از غدیر تا ظهور» با همراهی مراجع عظام تقلید و عموم عاشقان ولایت و منتظران در مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران با هدف تجدید عهد و بیعت با امام زمان(عج) است.

وی درباره میزان استقبال از این کاروان با توجه به تجربه سال‌های گذشته اعلام کرد: با توجه به همزمانی عید سعید غدیر امسال با روز سه شنبه، پیش بینی می‌شود جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر کاروان «از غدیر تا ظهور» را در مسیر بلوار پیامبر اعظم همراهی کنند تا نهایتاً به مسجد رسیده و دعای عهد در اجتماع بزرگ مردمی غدیر زمزمه شود.

حسین آبادی درباره برنامه اطعام غدیر در مسجد مقدس جمکران، اعلام کرد: میعادگاه منتظران طرح اطعام را به صورت معمول اجرا کرده و در روز عید و در مسیر کاروان «از غدیر تا ظهور» ایستگاه‌های صلواتی فعال بوده و زائران را اطعام می‌کنند.

وی تاکید کرد: نمایشگاه سبک زندگی، موزه دین و دنیا، محراب اندیشه، مجموعه گل نرگس و مرکز مشاوره مسجد مقدس جمکران در ایام دهه امامت و ولایت به صورت ویژه به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی ماه ذی الحجه جشن بزرگ مباهله برگزار شده و ویژه برنامه‌ای برای خانواده خادمان میعادگاه منتظران به مناسبت روز خانواده اجرا می‌شود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار