رئیس سازمان صنعت و معدن:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: کمبودی از نظر مرغ در استان وجود ندارد اما عدم همکاری مرغداران و کشتارگاه ها سبب دو نرخی شدن قیمت مرغ در قم شده است.
کد خبر: ۷۶۹۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۸ 07 August 2019

 

به گزارش تابناک قم، محمود سیجانی در جلسه ستاد تنظیم بازار در سالن جلسات استانداری با اشاره به وضعیت تامین مرغ در قم ادامه داد: روزانه ۳۰ تن مرغ با قیمت تنظیم بازار در استان توزیع می شود.

وی تاکید کرد: همچنین علاوه بر این روزانه حجم قابل توجهی گوشت مرغ نیز با ۵ درصد پایین تر از قیمت تنظیم بازار در سطح استان توزیع می گردد.

وی گفت: عدم همکاری مرغداران در روزهای گذشته سبب شده تا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نتواند به درستی جوابگوی مطالبات به حق مردم باشد.

سیجانی بیان کرد: خویشتن داری سازمان های نظارتی استان در رابطه با مشکلات ایجاد شده توسط مرغداران و کشتارگاه ممکن است به زودی به پایان برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: علی رغم اینکه قطعه بندی مرغ در قم ممنوع است اما کشتارگاه ها همچنان حجم بسیار بزرگی از مرغ را قطعه بندی کرده و این روال اشتباه را ادامه می دهند.

وی بیان کرد: خروج مرغ از قم همچنان ادامه دارد و باید مشخص شود علت این حلقه معیوب کم کاری و یا عدم توجه کافی کدامیک از نهادهای نظارتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اضافه کرد: حجم شکایات و مطالبات مردمی در رابطه با عرضه خارج از شبکه مرغ در روزهای اخیر بسیار زیاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت تامین کاغذ گفت: کاغذ از جمله کالاهایی بوده در زمینه ثبت سفارش، تخصیص ارز نیمایی و توزیع در بازار مورد حمایت صورت می گیرد.

قیمت نهاده های دامی در ماه های گذشته ثابت بوده است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این جلسه، بیان کرد: در ماه های اخیر هیچ گونه افزایشی در رابطه با افزایش قیمت نهادهای دامی و طیور در استان قم رخ نداده است.

امیرحسین پروان افزود: در چهار روز ابتدایی هفته جاری هر روز به صورت متوسط حجم مرغ توزیع شده در سطح بازار کاهش پیدا کرده است.

پروان خاطرنشان کرد: با ادامه روند سازمان جهاد کشاورزی قم در رابطه با قیمت مرغ نباید انتظار بهبودی در قیمت این محصول در استان داشته باشیم.

وی با اشاره به قیمت گذاری کاغذ در قم گفت: کمیته کاغذ و اتحادیه ناشران استان آمادگی لازم برای قیمت گذاری این محصول را دارند.

پروان در ادامه تصریح کرد: قیمت خدمات رسانی مهدهای کودک استان با موافقت ستاد تنظیم بازار استان ۲۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: برای توزیع و تامین دام قربانی ویژه عید قربان ۹ محل در سطح استان تعیین شده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار