رئیس پارک علم و فناوری قم مطرح کرد؛
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه در کشور ۴۴۲ شرکت فناور صنایع خلاق فعال است، گفت: فقط ۱۱ شرکت و مجموعه فرهنگی از قم در میان شرکت‌های دارای مجوز فناوری صنایع خلاق وجود دارد.
کد خبر: ۷۶۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۲ 06 August 2019

 

به گزارش تابناک قم، سید حسین اخوان علوی ظهر دوشنبه در بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قم از پارک علم و فناوری استان قم با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی علم و فناوری در قم کار راحتی نیست، گفت: شرکت‌های عضو پارک قم بیش از ۱۴۵۰ شغل دانش محور ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه استان قم ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوبی دارد، گفت: رتبه قم در میان استان‌های دارای شرکت‌ها دانش بنیان از رتبه هفدهم در سال ۹۴ به رتبه دهم در سال ۹۸ با برخورداری از ۷۴ شرکت دانش بنیان دست یافته است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به سهم ۲ هزار میلیارد تومانی صنایع نرم و هویت‌ساز در بازار جهانی، گفت: متأسفانه سهم کشور ایران از این بازار عظیم بسیار ناچیز و کمتر ۲ دهم درصد است.

وی افزود: این در حالی است که فروش نفت ایران در حالت استاندارد در سال ۱۰۰ میلیارد دلار است.

اخوان علوی با بیان اینکه انتظارات از قم به عنوان یک شهر فرهنگی و مذهبی ممتاز در زمینه توسعه فناوری حوزه علوم انسانی و صنایع فرهنگی بالاست، گفت: متأسفانه از مجموع ۴۴۲ شرکت دارای مجوز صنایع خلاق، تنها ۱۱ مجموعه و موسسه فرهنگی استان توانسته‌اند مجوز فناوری صنایع خلاق را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹ شرکت فناور دارای مجوز صنایع خلاق استان در پارک قم مستقر هستند، گفت: مجوز صنایع خلاق به شرکت‌ها و موسسه‌های فناور حوزه علوم انسانی و اسلامی تعلق می‌گیرد که این مجوز معادل مجوز دانش بنیان شرکت‌های فنی و مهندسی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم، با بیان اینکه اداره کل و فرهنگ ارشاد باید به پارک در زمینه معرفی و ترویج فرهنگ علم و فناوری کمک کند، گفت: مؤسسات و مجامع فرهنگی و مذهبی و
قاطبه فعالان فرهنگی و هنری استان باید با شرکت‌های فناور استان ارتباط بگیرند.

وی از مجامع و مؤسسات فرهنگی و مذهبی خواست تا با ادبیات و فرایند فعالیت شرکت‌های فناور و موضوعات دانش بنیان آشنا شوند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار