یک کودک 6 ساله به دلیل ماندن بیش از اندازه در خودرو، گرمازده شد و جان خود را از دست داد. این کودک زمانی که به بیمارستان حضرت معصومه(س) منتقل شد، وضعیت بسیار نامناسبی داشت و فاقد علائم حیاتی بود.
کد خبر: ۷۶۰۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷ 07 July 2019

به گزارش تابناک قم، محمود پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این کودک بر اثر گرمازدگی به بیمارستان کودکان حضرت معصومه (س) منتقل شد که با وجود تلاش پزشکان به دلیل شدت گرمازدگی جان خود را از دست داد.

وی بیان داشت: این کودک بر اثر ماندن داخل خودرو پدرش دچار گرمازدگی و مشکلات تنفسی شده بود که جان باخت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: این کودک زمانی که به بیمارستان حضرت معصومه(س) منتقل شد، وضعیت بسیار نامناسبی داشت و فاقد علائم حیاتی بود.

آخرین اقدامات انجام شده بر روی کودک شش ساله فوت شده

دکتر پشتیبان متخصص کودکان و پزشک معالج کودک فوت شده بر اثر گرما زدگی در خودرو، با اشاره به فوت کودک شش ساله به علت گرمازدگی گفت: این کودک از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در خودرو پدرش بوده است که بعد از آن به سرعت توسط اورژانس ۱۱۵ قم به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل می شود.

وی بیان داشت: در هنگام ورود به این بیمارستان، کودک دارای تب ۴۱ درجه و نفس های بریده بریده بود که همکاران در این بیمارستان اقدامات اولیه و لازم را انجام و بیمار را اینتوبه(لوله گذاری) کرده و به بیمارستان حضرت معصومه(س) قم منتقل می کنند.

پزشک معالج این کودک بیان کرد: بلافاصه بیمار در بیمارستان پذیرش و زمانی که به بیمارستان حضرت معصومه(س) وارد می شود نیز دچار تشنج بوده است.

دکتر پشتیبان گفت: در آنجا پزشکان به سرعت کار را آغاز و سه نوع داروی ضد تشنج به کودک داده و تشنج وی را کنترل می کنند.

وی بیان داشت: این کودک متاسفانه دارای آنزیم های کبدی بالا بود و فاکتورهای انعقادی وی نیز مختلف و سیستم کلیه نیز به شدت ضعیف شده بود.

این پزشک متخصص کودکان گفت: عملیات سونداژ نیز انجام شد، اما کودک هیچ ادرار نمی کرد که با اقدامات انجام شده، صبح روز بعد ادرار کردن آغاز شد.

دکتر پشتیبان افزود: چند ساعت بعد از بستری بیمار بود که خونریزی از دهان و بینی و حتی محل های رگ گیری کودک به راه افتاد که به اصطلاح بیمار دی آی سی شد.

وی افزود: این کودک سه روز در بیمارستان حضرت معصومه (س) بستری بود و هر روز آنزیم های کبدی بالاتر رفت و ادرار نیز قطع شد و دچار افت فشار شد که داروهای لازم ارائه شد تا از ایست قلبی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه تمامی ارگان های حیاتی کودک آسیب دیده بود گفت: در مدت زمان حضور این کودک در بیمارستان مشاوره های خونی، عفونی، مغز و اعصاب، قلب و.... توسط فوق تخصصان به صورت روزانه انجام شد اما به دلیل شدت مشکلات شش ساعتی که در خودرو و در آن هوای گرم بوده است، متاسفانه فوت کرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار