رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: تاکنون 9 هزار تن گندم را از کشاورزان استان خریداری کردیم که این خرید ادامه دارد.
کد خبر: ۷۵۳۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ 15 June 2019

به گزارش تابناک قم، عباس پورمیدانی با اشاره به اهمیت تولید گندم در استان قم اظهار کرد: با توجه به مصرف سالیانه 120 هزار تن گندم در استان، تولید گندم در قم اهمیت دارد، البته استان قم یک استان گندم خیز نیست، ولی گندم تولید شده در این استان از کیفیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: امسال پیش بینی کردیم که 18 هزار تن گندم را از کشاورزان استان قم به قیمت هر کیلو هزار و 700 تومان خریداری کنیم، پول گندم در کمتر از 10 روز به کشاورزان پرداخت می‌شود و تاکنون 9 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کردیم که این خرید ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: برای بالا بردن بهره وری در مصرف آب و نیز افزایش تولید، ارقام جدید گندم و جو را وارد مزارع استان کردیم که این اقدام علاوه بر کاهش مصرف آب در این مزارع، موجب افزایش تولید گندم تا حد 9 تن در یک هکتار شد، همچنین 17 هزار و 500 تن انواع کود شیمیایی را بین کشاورزان استان قم توزیع کردیم.

پورمیدانی با اشاره به افزایش برداشت محصولات کشاورزی در استان قم اظهار کرد: امسال با توجه به بارش‌های خوب در استان میزان برداشت محصولاتی همچون جو و کلزا در قم بیشتر از برنامه پیش بینی شده است، پیش بینی برداشت 31 هزار تن گندم، 100 هزار تن جو و هزار و 900 تن کلزا از مزارع استان داریم، البته تحویل گندم به سیلوهای قم کمتر از تولید گندم در استان است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار