همه دستگاه‌های استان به حالت آماده باش بوده و به مدیران ابلاغ شده که از استان خارج نشوند. شب گذشته تمام بوستان‌ها تخلیه‌شده و زائران در اماکن مسقف جا گرفتند و امشب و شب‌های بعد هم همین تدبیر تداوم خواهد داشت.
کد خبر: ۷۲۸۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷ 26 March 2019

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست استاندار قم دوشنبه شب در حاشیه بازدید از نقاط مختلف شهر قم به ویژه مناطقی که آب گرفتگی در آن بروز کرده است اظهار کرد: ساعت 8 و 30 دقیقه صبح دوشنبه جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور دستگاه های اجرایی برگزار شد و مصوبات به دستگاه های مربوطه ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه یکی از مصوبات تخلیه مسیر قمرود بود و رودخانه به صورت کامل تخلیه شده است، بیان کرد: با اطلاع رسانی که انجام شد تعداد زیادی از کامیون های پارک شده در پارکسوار به خارج از پارکسوار منتقل شده اند ولی هنوز تعدادی کامیون در پارکسوار وجود دارد که در تلاش برای انتقال آنها هستیم تا در صورت جاری شدن سیلاب مشکلی بروز نکند.

استاندار قم با اشاره به بازدید صورت گرفته از مناطق بالادست که محل ورود سیلاب به شهر هستند تصریح کرد: در این راستا بازدیدی از مناطق پردیسان، خورآباد، طایقان، کهک و ورجان انجام شده و هماهنگی‌هایی برای کنترل سیلاب صورت گرفت.

وی با اشاره به بازدید از وضعیت اسکان زائران در ورزشگاه های شهید حیدریان و شهید رضایی و نمایشگاه دائمی که مسافران و زائران در آن اسکان داده شدند گفت: مردم از امکانات اظهار رضایت کردند و در خصوص رفع نواقص توصیه‌های لازم صورت گرفت.

سرمست با بیان اینکه همه دستگاه‌های استان به حالت آماده باش بوده و به مدیران ابلاغ شده که از استان خارج نشوند خاطرنشان کرد: ستاد بحران با حضور رئیس مجلس برگزار می‌شود تا اقدامات صورت گرفته مرور شود و در حال حاضر وضعیت عادی است ولی نیروها به حالت آماده باش هستند.

وی در خصوص سرریز شدن سدکبار خاطرنشان کرد: وضعیت بررسی شده و مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شده است تا مشکلی بروز نکند.

لغو مأموریت‌های خارج استان مسئولان

مرتضی حیدری فرماندار قم، نیز با بیان آخرین تصمیمات استان در مورد شرایط‌ جوی اظهار داشت: بارندگی از دیشب ساعت 12 آغازشده و با پیش‌بینی‌هایی که از سازمان هواشناسی گرفتیم‌ امروز صبح جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران برگزار شد و طی این جلسه، تکالیفی برای تمام دستگاه‌ها مشخص گردید.

وی گفت: مجموعه مدیران امدادی، خدماتی، بیمارستانی، راهداری و غیره بر حسب مصوبات، برای مقابله با سیلاب، آمادگی لازم را دارند.

فرماندار قم ادامه‌ داد: تأکید استان بیشتر بر پیش‌بینی بود و هواشناسی پیش‌بینی‌های لازم را در اختیار دستگاه‌ها قرار داده است که بعد از پیش‌بینی، پیشگیری مطرح است.

وی تصریح کرد: در این شرایط دستگاه‌ها با سازمان‌دهی که پیدا کرده‌‌اند، در پست‌هایشان آماده هستند و تمام مسافرت‌ها و مأموریت‌های خارج از استان لغو شده و همه با جدیت و درایت، مشغول مدیریت و پذیرش این نعمت الهی هستند.

حیدری از ساماندهی بیش از 75 هزار زائر در شب گذشته در اماکن مسقف خبر داد و گفت: 400 هزار نفر زائر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون در اماکن اقامتی و اسکان استان ساماندهی شده‌اند.

فرماندار قم افزود: بر حسب پیش‌بینی که صورت گرفته و دستور استاندار قم، به طول کلی ورود به رودخانه ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما این بود که قریب به 30 هزار نفر ممکن بوده نسبت به شب‌های گذشته به ظرفیت‌ها برای حضور در اماکن مسقف اضافه شود، خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی، شهرداری، تربیت‌بدنی، میراث فرهنگی، دانشگاه مفید و دانشگاه قم و اماکن مربوط به اوقاف، سازمان‌دهی شدند تا اماکن مسقف را برای زائران آماده کنند.

فرماندار قم تأکید کرد: شب گذشته تمام بوستان‌ها تخلیه‌شده و زائران در اماکن مسقف جا گرفتند و امشب و شب‌های بعد هم همین تدبیر تداوم خواهد داشت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار