فرمانده انتظامی استان قم خبر داد؛
متهم طی تحقیقات صورت گرفته اذعان کرد 130 واحد را به 1400 نفر پیش‌فروش و از هر خریدار مبالغی بین 50 تا 70 میلیون تومان و در مجموع حدود 100 میلیارد تومان دریافت کرده که نهایتاً نامبرده با تفهیم اتهام و قرار قانونی 200 میلیارد تومانی روانه زندان شد.
کد خبر: ۷۲۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰ 28 February 2019

به گزارش تابناک قم، فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهم از ۱۴۰۰ نفر حدود ۱۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.

سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر تبلیغات گسترده و فعالیت یک شرکت ساخت‌وساز در قم، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، مدیر پروژه از سال 90 با تأسیس دفتری مجلل و استفاده از خودروهای گران‌قیمت و ظاهری فریبنده اقدام به تبلیغات گسترده و ثبت‌نام و پیش‌فروش آپارتمان کرده که با گذشت 7 سال هنوز در حال ساخت و اتمام آپارتمان‌های 130 واحدی بوده است.

سردار آقاخانی تصریح کرد: نتیجه استعلام از مبادی مربوطه نشان می‌داد این پروژه فاقد هرگونه مجوز یا پروانه ساخت از شهرداری بوده ضمن اینکه مدیر پروژه دائماً به یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس تردد دارد.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در ادامه پس از هماهنگی قضائی دفتر این شرکت پلمب و جهت جلوگیری از فرار متهم با حکم قضائی نامبرده ممنوع‌الخروج که نهایتاً دستگیر و تحقیقات از وی آغاز شد.

سردار آقاخانی گفت: متهم طی تحقیقات صورت گرفته اذعان کرد 130 واحد این پروژه را به 1400 نفر پیش‌فروش و از هر خریدار مبالغی بین 50 تا 70 میلیون تومان و در مجموع حدود 100 میلیارد تومان دریافت کرده که نهایتاً نامبرده با تفهیم اتهام و قرار قانونی 200 میلیارد تومانی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه تعداد زیادی از شکات شناسایی و طی تماس تلفنی جهت طرح شکایت در حال معرفی به دادسرا هستند، تأکید کرد: متأسفانه در شرایط اقتصادی، شهروندان بدون بررسی به سمت این‌گونه فعالیت‌های تجاری روی آورده و همین امر زمینه‌ساز کلاهبرداری گسترده را فراهم می‌کند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار