معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش قم خبر داد: استان قم، بهمن ماه سال جاری میزبان سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور خواهد شد.
کد خبر: ۷۰۰۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷ 08 January 2019

به گزارش تابناک قم، مجتبی رمضان بیگی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور در استان قم در بهمن ماه سال جاری عنوان کرد: این سری از مسابقات به مدت دو روز با شعار "دانش آموز ورزشکار، آینده روشن، 40 سال افتخار"برگزار می‌شود.

معاون آموزش و پرورش قم افزود: در این دوره از مسابقات استان قم میزبان دانش آموزان ورزشکار کشور در چهار رشته بسکتبال، کبدی، کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای خواهد بود.

وی تصریح کرد: بیش از 2هزار دانش‌آموز در سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی به رقابت می‌پردازند که در نهایت 13 بهمن ماه برگزیدگان رشته های شرکت کننده در این مسابقات معرفی می شوند.

رمضان بیگی با اشاره به تامین هزینه مسابقات از محل منابع ورزش دانش آموزی اظهار کرد: در جهت برگزاری مسابقات ورزشی 20 کمیته تجهیزات، تدارکات، تغذیه، فرهنگی، حراست و پزشکی عهده دار مسئولیت می‌شوند.

وی گفت: برگزاری مسابقات در سطح ملی در ایام تابستان و فراغت دانش آموزان انجام می شود اما امسال با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این سری از مسابقات در بهمن ماه و ایام دهه فجر برگزار خواهد شد.

معاون آموزش و پرورش قم در ادامه در خصوص وضعیت امکانات ورزشی ویژه دانش آموزان عنوان کرد: تجهیز مدارس به امکانات ورزشی و استانداردسازی فضاهای ورزشی یکی از رویکردهای مهم در حمایت از تربیت بدنی در آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: در سال جاری در جهت تجهیز مدارس به امکانات و تجهیزات ورزشی به صورت متمرکز 400 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت که عمدتا در بین مدارس کم برخوردار توزیع شد.

رمضان بیگی اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها یک چمن ورزشی در قم در مجاورت مدرسه حکیم نظامی داشتیم اما در حال حاضر 80 سالن ورزشی در قم فعال است که کمتر از 22 سال از عمر این سالن ها می‌گذرد.

وی تصریح کرد: همچنین 20 سالن مجهز ورزشی در دست احداث است علاوه بر این آموزش و پرورش قم دارای 5 زمین چمن و 3 استخر است، در مجموع همه فضاهای ورزشی به دانش آموزان در رشته های ورزشی خدمات ارائه می کنند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار