حجت‌الاسلام ذوالنور:
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن به FATF ، دور زدن تحریم‌ها را در وضعیت کنونی مختل می‌کند، اگر اروپا با آمریکا در زمینه تحریم‌ها همکاری کرد دیگر پیوستن به FATF توجیهی ندارد.
کد خبر: ۶۷۷۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴ 09 November 2018

به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در جلسه پرسش و پاسخ مردمی که در مصلای قدس شهر قم با اشاره به عملکرد حوزه مسکن اظهار کرد: دولت‌های نهم و دهم عملکرد خوبی داشتند و این دولت‌ها با اجرای طرح مسکن مهر و با ایجاد حدود سه میلیون واحد مسکن مهر بخشی از نیازهای بخش مسکن پاسخ داده شد، اما دولت یازدهم اجرای طرح مسکن مهر را متوقف کرد و طرح جدیدی را در بخش مسکن اجرا نکرد.

وی ادامه داد: اساس طرح مسکن اجتماعی احیای بافت فرسوده با تجمیع پلاک‌ها و انبوه سازی است، ارزش افزوده در این طرح به سازندگان و نه مردم می‌رسد، از طرح مسکن اجتماعی با شرایط کنونی استقبال نخواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول دولت تدبیر و امید، نقدینگی کشور از 400 هزار میلیارد تومان به 1700 هزار میلیارد تومان رسید، با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم کاهش وابستگی بودجه به نفت از دهه 70 تاکنون این کار صورت نگرفت‌، اگر این وابستگی نبود، تحریم نفت برای ما مشکل به وجود نمی‌آورد.

ذوالنور با اشاره به کنوانسیون FATF اظهار کرد: پیوستن به این کنوانسیون، دور زدن تحریم‌ها را در وضعیت کنونی مختل می‌کند، اگر اروپا با آمریکا در زمینه تحریم‌ها همکاری کرد دیگر پیوستن به FATF توجیهی ندارد.

وی با بیان اینکه تعامل ایران با روسیه و چین ارتباطی به مساله FATF ندارد ادامه داد: حجم تبادل تجاری اتحادیه اروپا با ایران در سال کمتر از 20 میلیارد دلار است، در حالی که تبادل تجاری این اتحادیه با آمریکا نزدیک به هزار میلیارد دلار است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: پیمان‌های دو جانبه پولی با کشورهای جهان راهی برای عبور از تحریم‌ها است، این کار شدنی است، اما دولت در این زمینه تعلل کرده است.

ذوالنور با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار کرد: این تحریم‌ها از همان ابتدا مرده به دنیا آمده است، آمریکا از همان ابتدا به هشت مشتری اصلی نفت ایران معافیت داد، چون این کشورها در هر شرایطی از ایران نفت خریداری می‌کنند.

آماده مناظره با هیئت رئیسه مجلس هستم

وی ادامه داد: ریشه بالا رفتن قیمت‌ها را در دولت می‌دانیم، چون نه صدور نفت و نه ورود ارز به کشور مختل نشد، هر چه که جلوتر می‌رویم، شرایط بهتر و قابل کنترل تر خواهد شد، البته مجلس عملکرد خوبی در این زمینه نداشت، مجلس می‌توانست که تا حد زیادی جلوی آشفتگی‌های اقتصادی را بگیرد و آماده مناظره با هیأت رئیسه مجلس در این خصوص هستم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت مخالف افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان در برنامه ششم توسعه بود، اما با تلاش نمایندگان مجلس این کار صورت گرفت، تلقی برخی در دولت این بود که بازنشستگان هزینه زیادی ندارند و نیازی به افزایش حقوق آن‌ها نیست.

ذوالنور با اشاره به نرخ تورم کشور اظهار کرد: با وجودی که قیمت کالاها چند برابر شده است، اما هنوز دولت تورم را تک رقمی اعلام می‌کند، دولت باید متناسب با نرخ تورم واقعی حقوق بازنشستگان را افزایش بدهد و جلوی ریخت‌وپاش‌های خود را بگیرد.

وی ادامه داد: امروز مالیات از قشر مستضعف جامعه گرفته می‌شود، اما شاهد فرار مالیاتی در کشور هستیم، دولت می‌تواند با مبارزه با فرار مالیاتی منابع موردنیاز برای افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان را تامین کند.

شفافیت رای نمایندگان مجلس را پیگیری می کنم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع شفافیت رای نمایندگان مجلس را دنبال می‌کنم تا زمینه نظارت مردمی بر فعالیت آن‌ها مهیا شود، شفافیت رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی منافع ملی به دنبال دارد و مردم توان مطالبه گری در زمینه عملکرد این نمایندگان از آن‌ها را خواهند داشت.

ذوالنور رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی را شفاف ندانست و تصریح کرد: برخی از نمایندگان در خصوص یک طرح رای خود را مثبت نشان داده اما در واقع رای منفی به طرح می‌دهد، پیگیر یک طرح جدید برای شفاف شدن رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستم.

پسرم با فوق لیسانس حقوق بیکار است

وی ادامه داد: 8 میلیون و 400 هزار نفر در کشور بیکار هستند، پسر من هم با فوق لیسانس حقوق هم جزو بیکاران محسوب می‌شود، آمارهای رئیس جمهور در خصوص نرخ بیکاری متناقض است، در هر خانه ای بیکار وجود دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور در گزارش 100 روزه خود مدعی شد که آمار آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، حاشیه نشینی و اعتیاد در کشور کاهش پیدا کرده است، رئیس جمهور باید در این خصوص مدرکی ارائه بدهد و بگوید که چه برنامه ای انجام داده است تا این آمارها کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت شعار می‌دهد که خواستار آزادی بیان و انتقاد است، اما به صدا و سیما فشار می‌آورد که نقد دولت در برنامه‌های صدا و سیما صورت نگیرد، ابزار دولت در این زمینه تخصیص بودجه است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار