رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: قیمت تمام شده شیر و لبنیات در قم بالاست و تولید کنندگان شیر به دلیل هزینه های بالای تولید در خرید نهاده‌های دامی متضرر می‌شوند.
کد خبر: ۶۷۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۴ 07 November 2018

 

به گزارش تابناک قم، محمدرضا طلایی در بیستمین جلسه کار گروه تنظیم بازار در تالار امام جواد(ع) عنوان کرد: در ماههای اخیر شاهد افزایش قیمت لبنیات و شیر بوده ایم که یکی از علل مهم آن افزایش صادرات بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: از طرفی تولیدکنندگان نیز تولیدات خود را کاهش داده اند که این امر در افزایش قیمت ها دخیل است. قیمت تمام شده شیر و لبنیات در قم بالاست و تولید کنندگان شیر به دلیل هزینه های بالای تولید در خرید نهاده های دامی متضرر می شوند.

طلایی بیان کرد: قیمت تولید هر کیلو شیر در قم 2100 الی 2200 تومان است که هیچ توجیهی با توجه به گرانی نهاده های دامی ندارد از این رو دامداران تولیدات خود را کاهش داده اند.

وی اظهار کرد: اگر تولیدکننده به سود واقعی دست می یافت و مورد حمایت ویژه ای در تامین نهاده ها قرار می گرفت هیچ گاه تولید خود را کاهش نمی داد.

تنها دو کارخانه تولید شیر در قم فعال است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: برخی از دامداری های در قم نفس های آخر خود را می کشند همان طور که برخی از کارخانه های تولید شیر در قم تعطیل شد و تنها دو کارخانه فعال است.

وی گفت: اگر قیمت ها به خوبی آنالیز شود و از تولید کننده حمایت شود به نفع مصرف کننده نیز خواهد بود به طور کلی قیمت شیر باید حدود ۱۵۰۰ تومان باشد اما چنین اتفاقی نمی افتد.

طلایی افزود: تولیدکنندگان در هفته قبل شیر را با قیمت بیش از 1900 تومان عرضه کردند که با فرآوری شیر در کارخانجات وقتی لبنیات به دست مصرف کننده می رسد رشد زیادی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: گرانی مواد اولیه در تهیه ظروف و بطری شیر نیز یکی دیگر از دغدغه های جدی و اثرگذار در افزایش قیمت لبنیات است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: بازرسی های زیادی در جهت جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات صورت می گیرد اما برخی افزایش قیمت ها ربطی به گران فروشی ندارد و به دلیل گرانی مواد اولیه در تولید شیر است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار