سخنگوی شورای شهر قم گفت: در وضعیت فعلی و بنا بر مصلحت شهر، منوریل توجیه اقتصادی نداشته و شورای شهر قم دیگر اعتباری برای ادامه این پروژه اختصاص نخواهد داد.
کد خبر: ۶۷۶۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹ 05 November 2018

 

به گزارش تابناک قم، حسین اسلامی در شصت و هشتمین جلسه شورای شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: مبحث تجاری‌سازی‌های پردیسان باید به‌درستی تدبیر شود.

وی با اشاره به مخالفت شورای شهر قم با ادامه پروژه منوریل افزود: ادامه 4.6 کیلومتر از منوریل با توجه به افزایش هزینه‌های عمومی و جاری با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده و شورای شهر قم با ادامه این پروژه مخالف است.

عضو شورای شهر قم گفت: ازنظر حقوقی چون قرارداد اولیه منوریل قم با سازمان قطار شهری و پیمانکار مربوطه به تصویب رسیده بنابراین تصویب متمم ادامه منوریل ارتباطی با شهرداری و شورای شهر نداشته و باید مسائل مربوط به متمم آن نیز در سازمان قطار شهری و پیمانکار مربوط سنجیده شود.

سخنگوی شورای شهر قم با تأکید بر نظر منفی شورای شهر قم در رابطه توقف پروژه منوریل عنوان کرد: در وضعیت فعلی و بنا بربر مصلحت شهر، منوریل توجیه اقتصادی نداشته و شورای شهر نیز تمایلی برای اختصاص اعتبارات برای ادامه این پروژه ندارد.

اسلامی خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که قرارداد منوریل توسط قطار شهری قم امضاءشده خسارت‌های جانبی را نیز باید این سازمان متقبل شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز با اشاره به اخذ مصوبه ارائه ضمانت‌نامه پیمان‌های خدمات شهری به‌صورت سالانه ابراز کرد: متأسفانه فرصت کافی برای هدر رفت زمان در این زمینه وجود نداشته و در صورت تعلل در تصویب این مصوبه امکان واریز حقوق پرسنل با مشکلاتی همراه می‌شود.

سید امیر سامع با تأکید به اخذ مصوبه ارائه ضمانت‌نامه پیمان‌های خدمات شهری به‌صورت سالانه گفت: این مصوبه در صورتی تصویب می‌شود که امکان نقض پیمان‌نامه برای شهرداری قم در صورت عدم رضایت از عملکرد پیمانکار برای شهرداری قم فراهم باشد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار