به مناسبت اربعین حسینی(ع) برگزار شد؛
مراسم شور حسینی(ع) و اجرای تعزیه توسط کودکان کار و خیابانی به مناسب اربعین سیدالشهدا(ع) در قم برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۳ 02 November 2018

به گزارش تابناک قم، در این مراسم معنوی و پرفیض که به همت اداره کل بهزیستی، موسسه حامیان راه زندگی، اتاق اصناف، اداره کل دادگستری و خیرین قمی برگزار شد، رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم، حجت الاسلام مجید یزدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم و جمعی از کودکان کار و خانواده‌های ایشان حضور داشتند.

حجت الاسلام یزدی در این مراسم در خصوص توجه والدین به فرزندان و اهمیت تربیت صحیح کودکان درخانواده نکاتی را بیان کرد.

در ادامه مراسم کودکان تحت حمایت مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده به اجرای قطعاتی از نمایش تعزیه روز عاشورا پرداختند که فضای بسیار معنوی و روحانی را بر مراسم حاکم کرد.

معاون اجتماعی بهزیستی استان قم در حاشیه این مراسم با اشاره به فعالیت مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده از اجرای طرح ساماندهی کودکان کار با محوریت خانواده در قم خبر داد و گفت: رویکرد طرح ساماندهی کودکان خیابانی تغییر کرده است.

مریم علیشیری با بیان اینکه در طرح ساماندهی کودکان کار به شیوه جدید تلاش می‌شود که مددکار به خانه کودک راه پیدا کند، بر این اساس تلاش می‌شود نسبت به چگونگی و علت حضور کودک در خیابان اطلاعاتی حاصل شده و حل مشکل بر اساس شرایط کودک و خانواده انجام شود و با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و خدمات مشاوره‌ای و تحصیلی به تحکیم کانون خانواده کمک کنیم و از حضور کودکان در خیابان بکاهیم.

وی یکی از اهداف بهزیستی را افزایش سطح فرهنگی و ارتقاء معنویت و توجه به تربیت صحیح دینی در این مرکز برشمرد و افزود برنامه شور حسینی هم یکی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در این راستاست.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم به کودکان فعال در اجرای نمایش تعزیه هدایائی اعطاء شد و با پذیرائی ناهار به همت خیرین مراسم خاتمه یافت.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار