آمریکا از گزینه تحریم هم به نتیجه نمی‌رسد
13 آبان می آید و می گذرد و تحریمی بر آنچه هست افزوده نخواهد شد و ان شاالله اتفاقی نخواهد افتاد. روی آوردن دشمنان به ویژه آمریکا به گزینه تحریم به دلیل ناامیدی از گزینه نظامی است، به عقیده ما آمریکا در این عرصه نیز شکست خواهد خورد و از تحریم طرفی نخواهد بست.
کد خبر: ۶۷۳۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹ 28 October 2018

به گزارش تابناک قم، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار شماری از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به آیه شریفه "واعدوا لهم مااستطعتم من قوه"، بر لزوم حفظ آمادگی همه جانبه کشور تاکید کرده و ادامه داد: با توجه به دشمنانی که نظام ما در داخل و خارج دارد، باید روز به روز آمادگی خود را چه به لحاظ نظامی و دفاعی و چه به لحاظ علمی، فرهنگی و اقتصادی ارتقا دهیم.

وی با بیان این که دشمنان برای ضربه زدن به این نظام و ملت، همه توان خود را به کار گرفته اند، عنوان کرد: دشمنان ما در سابق مدام دم از گزینه‌های روی میز می‌زدند و از گزینه نظامی سخن به میان می‌آوردند، اما امروز کلمه‌ای از گزینه نظامی نمی‌گویند چرا که اولا توانمندی‌های ما را می‌دانند و ثانیا این گزینه خریداری ندارد.

این مرجع تقلید شیعه تاکید کرد: دشمنان بدانند اگر به فکر تهاجم نظامی باشند ضربه سختی از جمهوری اسلامی ایران دریافت می‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی روی آوردن دشمنان بویژه آمریکا به گزینه تحریم را به دلیل ناامیدی از گزینه نظامی ارزیابی و تصریح کرد: به عقیده ما آمریکا در این عرصه نیز شکست خواهد خورد و از تحریم طرفی نخواهد بست.

وی تحریم را حربه افراد ضعیف و ناتوان دانست و عنوان کرد: تحریم در فضای بین‌الملل نیز برای آمریکا منفوریت ایجاد می‌کند و روزی معلوم خواهد شد که این تحریم ها چقدر به زیان خودشان بوده است؛ از سویی دیگر تحریم ایران برای خود غربی‌ها و شرکت هایشان نیز خسارت آفرین است.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به دم زدن آمریکایی ها از سیزده آبان و اعمال تحریم های جدید از این تاریخ، تصریح کرد: سیزده آبان می‌آید و می‌گذرد و تحریمی بر آنچه هست افزوده نخواهد شد و ان شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ارتباط مقوله امنیت و دفاع با مساله مهم مهدویت، به آیه شریفه «ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر، ان الارض یرثها عبادی الصالحون» استناد کرده و گفت: بر اساس این آیه شریفه، صالحان متصدی امور خواهند بود؛ صلاحیت تنها مربوط به تقوا نیست، بلکه جمیع جهات مد نظر است، برنامه های دفاعی زمینه ساز عبادی الصالحون است و تحقق عبادی الصالحون نیز زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت است.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار