انتقاد از تقسیم ناعادلانه لاستیک در استان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان: به علت قطع سهمیه لاستیک استان توسط برخی شرکت‌های بزرگ تولید و توزیع لاستیک، در حال حاضر هیچ‌گونه موجودی لاستیک در انبارهای استان وجود ندارد. رئیس اتحادیه لاستیک استان: لاستیک‌ها در استان قم تنها میان ۲۰ واحد صنفی تقسیم می‌شود.
کد خبر: ۶۶۵۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۱ 10 October 2018

به گزارش تابناک قم، ابوالفضل جمالی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به سهم استان قم در تعداد کامیون‌های فعال کل کشور، اظهار داشت: تعداد اتوبوس‌ها و کامیون‌های فعال در سهمیه‌ها مشخص می‌شود و کامیون‌های فعال استان قم یک درصد از کل کشور سهم دارند.

وی میزان لاستیک‌های توزیع‌شده را موردتوجه قرار داد و افزود: سه هزار و 200 حلقه لاستیک تاکنون توزیع‌شده و مطابق با سهمیه‌های کامیون‌ها توزیع لاستیک صورت می‌گیرد و تنها کسانی که دارای کارت هوشمند بوده از توزیع لاستیک بهره‌مند می‌گردند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با تأکید بر لزوم تخصیص سهمیه لاستیک برای اتوبوس‌های درون‌شهری، گفت: تاکنون سهمیه‌ای برای تأمین لاستیک اتوبوس‌های درون‌شهری در نظر گرفته نشده که متأسفانه این بخش دچار مشکل جدی بوده که پیشنهاد می‌شود 10 تا 20 درصد سهمیه برون‌شهری به درون‌شهری اختصاص داده شود.

وی دلیل اصلی کاهش میزان لاستیک در استان را موردتوجه قرار داد و عنوان کرد: یکی از عوامل مهم کمبود لاستیک در استان قطع سهمیه استان توسط برخی شرکت‌های بزرگ تولید و توزیع لاستیک است.

جمالی انبارها را خالی از لاستیک دانست و خاطرنشان کرد: آمار و رقم‌های درج‌شده در سامانه در موردنیاز استان به لاستیک‌های موردنیاز کاملاً درست است، در حال حاضر هیچ‌گونه موجودی لاستیک در انبارهای استان وجود ندارد.

وی با انتقاد از نبود صداقت در میان برخی مسئولان، تصریح کرد: مسئولان استان در مسئله لاستیک و نیاز استان به این محصول صداقت لازم را ندارند و لیست حواله‌هایی که ارسال می‌کنند به روز و درست نیست.

کمبود لاستیک در قم جدی است

رئیس اتحادیه لاستیک استان قم نیز ضمن انتقاد از کمبود و توزیع نامناسب لاستیک‌ میان واحدهای صنفی گفت: لاستیک‌ها در استان قم تنها میان ۲۰ واحد صنفی تقسیم می‌شود و به حدود ۲۰۰ عضو صنف لاستیک‌فروشان لاستیک داده نشده است.

سید مهدی اولیایی با بیان اینکه در زمینه لاستیک در استان با کمبود زیادی مواجه هستیم، اظهار داشت: مسئولان باید نسبت به تأمین لاستیک موردنیاز استان قم و توزیع‌ عادلانه آن‌ها میان واحدهای صنفی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ضمن انتقاد از کمبود و توزیع نامناسب لاستیک‌ میان واحدهای صنفی خاطرنشان کرد: لاستیک‌ها در استان قم تنها میان 20 واحد صنفی تقسیم می‌شود و به حدود 200 عضو صنف لاستیک‌فروشان لاستیک داده نشده است.

رئیس اتحادیه لاستیک استان قم تشریح کرد: اگر می‌خواهیم قیمت‌ها را کنترل کنیم باید ‌لاستیک‌‌‌ها به‌ویژه لاستیک‌های کامیون، اتوبوس و سواری‌های اسپورت و شاسی‌بلند به اندازه کافی تأمین‌شده و به‌صورت عادلانه‌ میان همه واحدهای صنفی توزیع شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از فروشندگان مجبورند لاستیک‌های خود را به قیمت آزاد از نمایندگی‌های لاستیک ایرانی و خارجی بگیرند و این نمایندگی‌ها نیز فاکتوری به فروشندگان لاستیک ارائه نمی‌دهند، سازمان بازرسی و اداره صنعت، معدن و تجارت باید کنترل بر روی عرضه و فروش لاستیک داشته و از این اتفاقات جلوگیری کنند.

اولیایی عنوان کرد: اتحادیه لاستیک قم تمام تلاش خود را برای کنترل قیمت‌ها و نظارت بر روی واحد‌اهای صنفی به کار می‌گیرد اما باید نسبت به جبران کمبود این کالا نیز اقدامات لازم انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار